T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı,Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) Başkan Yardımcılığı Görevine Seçildi

Editör
13.02.2013

 

Ajans Başkanı İlker Aycı : 2013-2015 Döneminde 122 Ülkenin Yatırım Ajansının Koordinasyonunda Rol Alacak.

İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen WAIPA Dünya Yatırım Konferansı sırasında yapılan Yönetim Kurulu seçimlerinde; T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı; % 65 oy oranıyla,  2013 - 2015 döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. 

Cenevre, 12 Şubat 2013 – Uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan ve 1995 yılında Cenevre merkezli olarak kurulan, Dünya Yatırım Ajansları Birliği WAIPA; dünya yatırım destek ve tanıtım ajanslarının “çatı” kuruluşu olarak değerlendiriliyor.

Dünyanın 122 farklı ülkesinden 164 adet yatırım ajansı üyesi bulunan Birlik; ülke ajansları arası işbirliği ve koordinasyon, veri kaynaklarını geliştirme ve paylaşım, ülke ve bölge bazında deneyimlerin paylaşımı, hükümetler nezdinde uluslararası doğrudan yatırım politikalarının belirlenmesi gibi ana konularda faaliyet gösteriyor.

İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen WAIPA Dünya Yatırım Konferansı sırasında gerçekleşen Yönetim Kurulu seçimlerinde; T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı; %65 oy oranıyla, nitelikli çoğunluğu sağlayarak; 2013 - 2015 döneminde, bir önceki dönemde Madrid Yatırım Ajansı’nın üstlenmiş olduğu 1. Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Aynı dönemde Hong Kong Yatırım Ajansı da, Brezilya Yatırım Ajansı’ndan devraldığı Başkanlık görevini yürütecek.

WAIPA Başkan Yardımcılığı konusunda yaptığı açıklamasında İlker Aycı şunları söyledi: “Türkiye’nin, 2023 hedeflerine adım adım yaklaştığı bir dönemde, Başbakanlık Yatırım Ajansı olarak, bir yandan tanıtım faaliyetlerimizi aralıksız yürütürken, diğer yandan da ülke, sektör ve hatta spesifik ürünler için farklı stratejiler geliştirmekteyiz. Bu başarının arkasında; en başta Türkiye’nin son dönemde uluslararası platformda göstermiş olduğu ekonomik ve politik etkinlik yer almaktadır. Amacımız Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı olarak küresel çapta konumumuzu güçlendirmek, yatırımcılara daha iyi hizmet vermek için kurumsal olarak daha başarılı bir Ajans olmaktır. Hedefimiz her zaman Türkiye’yi her platformda daha yukarılara taşımaktır. Bu bağlamda dünyadaki hemen hemen bütün yatırım destek ve tanıtım ajanslarının temsil edildiği böylesine önemli bir platformda bu göreve seçilmekten ötürü son derece gururluyuz. Ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.”

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account