Türkiye’de inşaat ve yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi Eryap, Bonuspan markası ile yapılara benzersiz yalıtım ve tasarruf imkanı sunuyor.

Yazar:Editor
13.02.2013

 

Bonuspan, Ekstrüde Polistren - XPS' nin hammaddesi olan polistirenin ekstrüzyon işlemi ile hat boyunca istenen kalınlıkta, yoğunlukta ve yüzey özelliğinde üretilerek yapılarda ve endüstride çatı ve teraslarda, temel yalıtımlarında, bodrum perde duvarlarda, otoparklarda, havaalanı hangarlarında ve pistlerinde, demiryollarında, döşeme betonu altı, üstü ve şap altında, sandviç çatı ve cephe panellerinde, frigofrik kamyon kasalarında, soğuk hava depolarında, acil durum barakalarında, şantiye ve askeri amaçlı korunma ünitelerinde, doğrama sistemlerinin camsız bölümlerinde, ısı yalıtımlı sandviç ara bölme duvarlarında, besi çiftliklerinde kullanılabiliyor. Binaların ısı yalıtımında üstün koruma sağlayan Bonuspan kullanılması durumunda hane ve ülke ekonomisine enerji tasarrufu da sağlıyor.

ERYAP tarafından İstanbul Silivri tesislerinde en ileri teknolojiyle çevreci gazlarla üretilen Bonuspan, ısı yalıtımının gerekliliği ve ısı yalıtımına yönelik mantolama, zemin, teras, temel ve çatı uygulamalarında başrol oynuyor.

Bonuspan, ulusal ve uluslararası geçerliliği olan tüm sertifikasyonunu tamamlayarak tescilli bir marka olmanın tüm gereklerini yerine getirmektedir. Çeşitli ülkelere ihraç edilen Bonuspan’ın tüm ürünleri, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına da sahiptir.

Sağlıklı, tasarruflu, uzun ömürlü binalar için ısı yalıtımı, ısı yalıtımı için Bonuspan

Doğa ortamında ısı, yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru ilerlemektedir. Isı yalıtımı, bu ilerlemeyi azaltarak ısının istenen bölgede kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle yapılara standartlar doğrultusunda yalıtım uygulandığında yüksek enerji verimliliği neticesinde tasarruf artarken çevre kirliliği azalmakta, ısınma ve soğutma için daha az enerji kullanımının sonucu olarak daha az atık gaz çıkışı ve daha az çevre kirliliğine sebep olunmakta, bina kabuğunun ısı değişimlerine bağlı eskime ve yıpranması önlenmekte, ısının bina içerisinde homojen yayılımı sağlanmış olmaktadır. Yaşam mekanlarında tavan ve taban yalıtımı olmadan sadece dıştan mantolama ile doğru ve etkin bir yalıtım sağlanamamaktadır. Bina ısısının sürekliliğini koruyabilmek için mutlaka ısı kaybı olan tüm alanların saptanması ve yalıtımda göz önünde bulundurulması gereklidir.

Her ortama uygun bir Bonuspan mutlaka vardır

Bonuspan ısı yalıtım levhaları kullanılacakları mekan özelliğine göre muhtelif kalınlık, yoğunluk, dayanım, kenar ve yüzey özelliği ile üretilmektedir. 

Bonuspan Gold ısı yalıtım levhaları; mantolama ve siding uygulamalarında kullanılmaktadır. Plastik, tahta veya çelik karkaslar arasına sıkıştırılarak uygulanan Bonuspan Gold ısı yalıtım levhalarının kenarı ve yüzeyi düz olarak, 10 mm - 100 mm kalınlıkta ve 600 mm x 1250 mm ebadında üretilmektedir. 

Bonuspan Plus ısı yalıtım levhaları; yapının duvar, kolon ve kirişlerinde dışarıdan, sonradan dübellenerek yapıştırılan levhalardır. Yüzeyinin pürüzlü ve kanallı özelliği sıva tutuculuğunu artırmakta, mükemmel bir uygulama sunmaktadır. Bonuspan Plus ısı yalıtım levhaları 20 mm - 120 mm kalınlıkta, 600 mm x 1250 mm ebadında üretilmektedir. 

Bonuspan Premium ısı yalıtım levhaları; içten yalıtım uygulamalarında kullanılmakta olup 30 mm - 90 mm kalınlıkta, 600 mm x 2650 mm ebadında özel olarak üretilmektedir

Bonuspan Platin ısı yalıtım levhaları; gezilebilen-gezilmeyen, bahçe tipi düz çatılarda ve kırma çatılarda çatı tahtası kullanılmadan merteklerin üzerine uygulanabilen levhalardır. Yüksek basma dayanımına sahip olan ısı yalıtım levhaları yüzeyi düz, kenarları binili 30 mm - 150 mm kalınlıkta, 600 mm x1250 mm ebadında üretilmektedir.

Bonuspan Private; 92-123-145 mm kalınlıkta, 600 mmx2000 mm ebadında kütük olarak üretilmektedir. Farklı desen ve ölçülerde kesilerek iç cephelerde kartonpiyerlik uygulamalarda kullanılmaktadır. 

Bonuspan Panel; sandviç çatı ve cephe panellerinde, frigofrik kamyon kasalarında, soğuk hava depolarında, acil durum barakalarında, doğrama sistemlerinin camsız bölümlerinde, ısı yalıtımlı sandviç ara bölme duvarlarında kullanılmaktadır. Bonuspan Panel; 17-38 mm kalınlıkta, 600 mm eninde ve maksimum 3000mm uzunlukta özel olarak üretilmektedir

BonusPro ısı yalıtım levhaları, binanın duvar, kolon ve kirişlerinde dışarıdan, sonradan dübellenerek yapıştırılan Bonuspan Plus ürününe göre daha düşük yoğunluklu levhalardır. Yüzeyinin pürüzlü ve kanallı özelliği sıva tutuculuğunu artırmakta, mükemmel bir uygulama imkanı sunmaktadır. BonusPro ısı yalıtım levhaları 30 mm - 60 mm kalınlıkta, 585 mm x 1185 mm ebadında düz ve pürüzlü olarak üretilmektedir.

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account