Dünyanın lider kimya şirketi BASF, 19-21 Mart tarihleri arasında Nürnberg’de gerçekleştirilecek olan European Coatings Show 2013’te (ECS) pek çok farklı ürün ve hizmetini sergileyecek.

Editör
13.02.2013

 

Reçine, katkı maddesi, dispersiyon, pigment, pigment preparatları, özel monomerler ve özel vinil monomerler konularında uzman isimler, organizasyon kapsamında katılımcılara tavsiyelerde bulunacak.

BASF, mevcut pazar trendlerine yönelik çözümler olarak 15’ten fazla yeni ürün sunuyor

7A salonundaki 523 numaralı standda BASF’den ve BASF’nin Avrupa’daki dağıtım organizasyonu olan BTC’den gelecek olan uzmanlar; yenilikçi reçineler, katkı maddeleri, dispersiyonlar, pigmentler, pigment preparatları, özel monomerler ve özel vinil monomerler hakkında katılımcıları bilgilendirecek.

BASF; dekoratif boyalar ve sanayi boyaları;  otomotiv boyaları; mobilya ve zemin kaplama boyaları sektörlerine yönelik olarak, global anlamda en geniş boya hammadde portföyünü sunmasıyla tanınıyor. 

European Coatings Show 2013 ile ilgili görüşlerini dile getiren BASF Yapıştırıcı ve İnşaat Sektörü Dispersiyonları Avrupa Başkanı Christoph Hansen, “ECS’de özellikle müşterilerimizle aktif bir şekilde bilgi alışverişinde bulunma fırsatını yakalayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Pazarda yaşanmakta olan bazı zorluklara çözüm olarak pek çok özel lansman ürünü sunacağız” diyerek organizasyonun kendileri için önemini dile getirirken; BASF Pigment ve Reçine Birimi Avrupa Başkanı Ralf Spettman ise “Ortak teknik bilgimiz sayesinde müşterilerimize formülasyon ve süreçler konusunda destek sağlayabiliyoruz” dedi. 

Trend belirleyen yenilikler

Bismuth Vanadate pigment Sicopal® Yellow EH 1567 (L 1130), trend belirleyen yeniliklere güzel bir örnek teşkil ediyor. Yüksek renk şiddeti, yüksek örtücülük ve üstün dayanıklılık gibi özelliklere sahip olan bu yeni pigment; dekoratif, sanayi ve otomotiv boyaları pazarlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Bu ürün, özellikle parlak ve dayanıklı sarı tonlarında kurşunsuz formülasyon talep eden müşteriler için ideal bir çözüm sunuyor.

Boya üreticileri, su bazlı boyalar alanında büyüyen pazar segmentinde en iyi performansı gösteren dispersiyon ajanı çözümleri arıyor. Yeni Dispex® Ultra PX 4575, inorganik pigmentlerde renk gelişimini iyileştirerek ve düşük viskozite sağlayarak, pigment kullanımını azaltmaya veya pigment yüklemesini arttırmaya yardımcı oluyor. Bu sayede inorganik pigmentlerin benchmark performansını arttırıyor. Bu ürünün getirdiği yenilikler, iç cephe ve dış cephe boyalar ve verniklere yönelik Avrupa eco-label (2009/544/EC ve 2009/543/EC) gereksinimlerini karşılayabiliyor.

Yüksek kalitedeki boyalara yönelik hammaddeler 

Öne çıkan bir başka ürün ise, yüksek performanslı dış cephe boyaları için yeni bağlayıcı Acronal® Edge 6295. Bu bağlayıcı, cephe boyalarının dayanıklılığını arttırmak ve yoğun renk tonlarına yönelik trendi yakalamak üzere ideal bir çözüm sunuyor. Acronal® Edge 6295 aynı zamanda mükemmel bir renk koruma, su geçirmezlik ve uzun süreli dayanıklılık sağlıyor.

Hızlı kuruma 

Pazardaki bir başka yenilik ise, iki bileşenli poliüretan boya sistemlerine yönelik Solyfast™ katalizörü. Oda sıcaklığında UV ışığıyla başlatılan katalizör; kalaysız bir şekilde ve daha uzun bir kullanım süresi sağlayarak daha düşük kuruma süresi sunuyor. Bu yenilikçi ürün özellikle gelecekte daha fazla alan ve enerji etkinliğine sahip boya süreçlerinden faydalanabilecek her türlü endüstriyel uygulama açısından ilgi çekici bulunuyor.

BASF uzmanları aynı zamanda ışık dengeleyiciler alanında da yeniliklere imza atıyor. Örneğin, yeni ürün Tinuvin® 5333-DW ile BASF, ilk kez yüksek performanslı UV emici ve özellikle su bazlı boyalar için geliştirilmiş olan etkileşimsiz HALS’ın suyla uyumlu bir şekilde karıştırılmasını sağlıyor. Tinuvin® 5333-DW’nin üstün foto kalıcılığı (photo-permanence), özellikle doğrama işlerine yönelik sorunsuz ahşap boyalar başta olmak üzere, son derece uzun kullanıma sahip son ürünlerin formüle edilmesini sağlıyor. Bununla birlikte ürün; cam, plastik ve diğer çeşitli endüstriyel uygulamalar için de kullanılabiliyor.

 
 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account