GLOBAL 100 Dünya sürdürülebilirlik endeksinde Umicore, en sürdürülebilir şirket seçildi.

Editör
12.02.2013

 

Bu endeks, Toronto/Kanada’da yerleşik bağımsız bir medya ve yatırım firması olan Corporate Knights tarafından her yıl yayınlanmaktadır. Güçlü ve geniş kapsamlı sürdürülebilirliği sayesinde Umicore 2013 yılında 100 Global şirket arasında en üst sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Tüm dünyada, Umicore Group yapı ürünleri birimi bina giydirme işleri için titanyum çinko üreten VMZINC* markasıyla tanınmaktadır. 

Umicore CEO’su Marc Grynberg, duyduğu memnuniyeti ifade etmiş ve bu durumun Umicore’un 2015 yılı ve sonrasına dair şirket vizyonu ve stratejisini sürdürülebilir olarak geliştirme taahhütlerini daha da güçlendirdiğini belirtmiştir. 

“Umicore, mimaride titanyum çinko, otomotiv sanayinde katalizör ve şarj edilebilir batarya malzemeleri gibi temiz teknolojilere önemli yatırımlar yapmış olup geri dönüştürme teknolojisi gerçekten eşsizdir ve tamamen kapalı döngü ticaret yaklaşımına dayalıdır. Ürün ve hizmetlerimiz kaynak kıtlığı, temiz devinim ve temiz enerjinin üretilip depolanması gibi global meselelere hitap etmektedir. Çevresel ve sosyal performansımızı daha da geliştirmeye dayalı iddialı hedeflerimiz sayesinde ilkleri başarıyoruz. “

 

“En sürdürülebilir şirket olarak tanınmak işimizi sürdürülebilir bir şekilde büyütmeye devam etmek açısından en önemli motivasyonumuzdur. Hala yapmamız gereken çok şey olduğu halde en sürdürülebilir şirket seçilmiş olmamız doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. ” …. Marc Grynberg.

Corporate Knights, amiral gemisi Global 100 sıralamasını ve altında yatan araştırma metodolojisini yatırımcılarla sürdürülebilir yatırım stratejileri bulmak için kullanmakta. Corporate Knights, proje için verileri, başlıca Bloomberg olmak üzere yaklaşık 4,000 global, orta ve küçük sermayeli şirket arasından seçilen 350 şirketle direk bağlantı kurarak toplamıştır. CORPORATE KNIGHTS, Umicore’un* 2013 100 Global şirket içinden en üst sıraya yerleşmesinin güçlü ve geniş kapsamlı sürdürülebilirlik performansı sayesinde başardığını belirtmiştir. 

*VMZINC, titanyum çinko çatı ve cephe kaplama markası olup uluslararası Umicore’un Yapı ürünleri birimi tarafından üretilip pazarlanmaktadır. VMZINC muhtelif renklerde ve çok yönlü niteliğe sahip diğer malzemelerle kolaylıkla kombine olabilen çatı ve cephe kaplama sistemleri için rulo, levha, boru, ve aksesuar üretmektedir. 

 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account