Yüzyıllık bir mirası taşıyan Büyük Tarabya Oteli, Bayraktarlar Holding’in 350 milyon dolarlık yatırımıyla gerçekleşen yapılandırma çalışmaları sonrasında The Grand Tarabya ismiyle kapılarını yeniden açtı.

Editör
12.02.2013

 

The Grand Tarabya henüz hizmete girmeden dünyanın en lüks yaklaşık 450 otelinin üye olduğu Leading Hotels of the World (LHW) platformuna üye olma başarısını gösterdi.

Tarabya’nın simgesi ve Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı otellerinden Büyük Tarabya Oteli, Bayraktarlar Holding tarafından satın alınmasının ardından The Grand Tarabya ismi ile İstanbullularla tekrar buluştu.

350 milyon dolarlık yatırımla yeniden inşa edilen The Grand Tarabya; eşsiz manzaralı 248 lüks odası, tasarımı, tarihi dokusu ve uluslararası hizmet standartlarıyla yeniden İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olmayı hedefliyor. 

Bayraktarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Bayraktar: “Gurur verici bir proje oldu”

The Grand Tarabya’nın hem İstanbul’un, hem Türkiye’nin çok önemli bir değeri olduğunu belirten Bayraktarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Bayraktar,  İstanbul silüetinin değişmez bir yapısını yeniden hayata geçirmekten büyük gurur duyduklarını söyledi. Bayraktar, “İstanbul’un bu önemli değerine sahip çıkmak ve hak ettiği gibi bir geri dönüş için gerekli her şeyi yapmak çok önemliydi. Biz oteli devir aldığımız 2006 yılındaki ihaleye bu anlayış ile katıldık. Emekli Sandığı ihalesine giren birçok yatırımcı, oteli yenileyip yeniden hizmete sokmak için teklifler verdi. The Grand Tarabya Türk sermayesinde kalsın, yabancılara gitmesin istedik. Biz Bayraktarlar Holding olarak, üzerimize düşen tüm maddi ve manevi fedakarlığı yaparak bu değeri İstanbullulara kazandırmayı başardığımıza inanıyoruz” dedi. 

The Grand Tarabya Genel Müdürü Bora Göymen: “Şehir içinde resort ortamı sunuyoruz”

The Grand Tarabya Genel Müdürü Bora Göymen, otelin geçmişin anılarını yaşatmanın ötesinde çok özellikli bir proje olduğunu ifade ederek,   “İstanbul’un en merkezi noktalarına 10 ila 20 dakikalık metro yolculuğu sayesinde ulaşılabilir bir konumda olmasına rağmen, kapısından girdiğiniz anda sizi huzur ve dinginlikle karşılayan, şehir içinde bir resort ortamı sunuyoruz. Misafirlerimiz, The Grand Tarabya’nın eşsiz lokasyonunda,  İstanbul’un merkezinden uzaklaşmadan Tarabya Koyu’nun sakin tadını çıkarabilecekler” dedi. 

The Grand Tarabya’nın hem geçmişi hem de modern yapısıyla kapısından içeri girenleri büyüleyecek bir dünyayı İstanbul’a getirdiğine dikkat çeken Göymen, otelde son teknolojiyle donatılmış imkanların ve yüksek kalitedeki yeme-içme kültürünün öne çıkan değerler olduğunu belirtti. 

The Grand Tarabya, Leading Hotels of the World Üyeleri Arasına Girdi

The Leading Hotels of the World (LHW) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Ömürgönülşen ise: “The Grand Tarabya’nın dünyanın en lüks yaklaşık 450 bağımsız otelinin bağlı olduğu, The Leading Hotels of the World (LHW) üyesi olması son derece önemli” diyerek düşüncelerini dile getirdi : “The Grand Tarabya gibi tamamen Türk yatırımı ve sermayesiyle açılan bağımsız bir oteli portföyümüze katmış olmaktan dolayı memnunuz. The Grand Tarabya, ayrıcalıklı lokasyonu ve hizmetiyle eşsiz otellerimiz arasına kattığımız en özel  otellerden bir tanesi oldu.”

The Grand Tarabya, yüzde 95’i balkonlu oda ve süitlerin yanı sıra, çok özel tasarıma sahip olan 30 adet Servis Apartmanı ile Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde uzun dönemli konaklamalara da bambaşka bir bakış getiriyor. İşletmesi otele ait olan ve İstanbul’un en büyük SPA’sı olan Therapia SPA, 4 bin metrekareye yayılmış çok özel terapi menüsü ve ürünleriyle misafirlerine ayrıcalıklı bir SPA ve sağlık deneyimi sunuyor. Otel restoranlarının yanı sıra, denizle iç içe 14 toplantı salonu, 1,280 m²’lik balo salonu, 445 m²’lik panoramik toplantı salonu, doğal gün ışığı alabilen fitness merkezi, açık ve kapalı havuzu, 500 araçlık kapalı otoparkı gibi ayrıcalıklı özellikleriyle göz kamaştırıyor. 

 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account