Ahşabın Sağlığı PVC'nin Güvenliği "Bir Arada" !

Editör
12.02.2013

 

Evlerin dış dünya ile tek bağlantısı olan pencereler ve kapılar, son yıllarda önemlerini bir kat daha artırdı. Evimizde geçen zamanın büyük bölümüne eşlik eden bu ürünler, hem doğanın zor koşularından koruyor, hem de estetik ve kalitenin bir arada olduğu günümüz modern projelerine değer katıyor. 

Hakiki ağaçlar kullanılarak yapılan Kompozit pencerelerde dış mekâna bakan Polimer-PVC yüzey, iç mekân tarafındaki ahşap profili zırh gibi kuşatarak olumsuz hava koşularına karşı evinizi koruyor. Yüksek rüzgâr güçleri altında dahi, pencere kanat boşluğuna sızan yağmur suyu, ahşap yüzeye ulaşmadan, PVC profilden tahliye ediliyor. Polimer-PVC yüzey sayesinde hava koşullarından ve UV ışınlarından etkilenmeyen iç yüzeyler her tür dekoratif isteğe uygun projelendiriliyor.

Değerli ve seçkin ağaçlar kullanılarak üretilen ahşap+Polimer-Pvc birleşimli kompozit pencere sistemleri sayesinde hem PVC’nin korumasına sahip oluyorsunuz hem de ahşabın sağlığı ve estetiğine. Bu sayede gelecek nesillere daha sağlıklı bir yaşam imkânı sunuyorsunuz. Binanın dışına bakan Polimer kaplı PVC yüzey ve evinizin iç tarafındaki ahşap profil evde yaşayanları olumsuz dış hava koşularına karşı koruma sağlıyor. Dışarıdaki polimer kaplı PVC, içerideki ahşabı sararak ahşabın ömrünü ve kalitesini zorlu rüzgâr ve yağmur şartları altında dahi korumaktadır. Kompozit pencerelerin bir diğer önemli özelliği de , kısa süreli yangınlarda zarar görmemeleri.

 
 
 
Kaynak : İnşaat & Yatırım 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account