Demir Romance’de konfor yüzde “100”, KDV yüzde “1”

Editör
12.02.2013

 

Demir İnşaat, Beylikdüzü’nün en merkezi konumunda inşaat çalışmalarına başladığı ve Mart sonunda lansman yapacağı Demir Romance projesi için uygulanacak KDV oranları ile ilgili tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Projedeki konut satışları yüzde 1 KDV ile devam ediyor.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yeniden belirlenen KDV oranlarının sektörümüze hem olumlu hem de olumsuz yansımaları olacaktır. Yeni KDV oranlarının; kat karşılığı anlaşmalarda firmaların pazarlık gücünü artıracağını düşünüyorum. Arsa sahipleri geri adım atacak, böylece yüzde 40-50 karşılığı olan arazilerde 3-5 puan arasında bir düşüş yaşanacaktır. Bu da sektöre olumlu yönde bir katkı sağlar. Olumsuz anlamda ise; yükselen oranlar maalesef kayıt dışılığı teşvik edecektir. Eksik ya da gayriresmi faturalama gündeme gelirken, devletin de vergi kaybı yaşayabileceğini söyleyebilirim. Dileğim sürecin en iyi şekilde yürümesi yönündedir.” dedi.

Demir İnşaat ve Demir Romance projesinden konut almak isteyenlerin KDV ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağını belirten Hamit Demir, “Akıllı ev teknolojisi, sosyal donatıları ve konumlanması ile Demir Romance çok özel bir proje. Örnek dairelerimizin tamamlanmasıyla Demir Romance’in lansmanını Mart ayı sonuda yapacağız. Demir Romance projemizi 2015 yılında tamamlamayı planlıyoruz. Bu projeden konut alanlar sadece yüzde 1 KDV ödeyerek, bir çok projeye göre çok daha avantajlı olacaklar.” diyerek sözlerini bitirdi.

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account