İnaş Yapı’nın Conoğlu Grubu’na ait sanayi dönüşümü arsası üzerinde geliştirdiği Venara Güneşli’de konut satışları 4 milyon 650 bin liradan başladı

Editör
21.11.2023

Özen Grup - Onur Marketleri’nin iştiraki olan İnaş Yapı, 248 konutlu Venara Çorlu ile 422 konutlu kentsel dönüşüm projesi olan Venara Bağcılar’ı tamamlayarak 2019 yılında sahiplerine teslim etmişti. Üçüncü proje olan Venara Güneşli, Conoğlu Şirketler Grubu’nun 8 bin metrekarelik sanayi dönüşümü arsası üzerinde kat karşılığı yöntemiyle geliştirilecek. Venara Güneşli, 211 konut ve 4 bin metrekarelik inşaat alanında yer alan 12 ticari üniteden oluşuyor. Temelleri atılan ve satışları başlayan projenin teslimleri 28 ay içinde yapılacak.

12 Katlı ve 2 Bloklu 

KDM Kent Düşler Merkezi Mimarlık tarafından çizilen Venara Güneşli’de konutların metrekare kullanım aralıkları; 1+1’lerde brüt 70 ile 75 metrekare, 2+1’lerde 108 ile 123 metrekare ve 3+1’lerde de 151 metrekare olarak planlandı. 12 katlı 2 bloktan oluşan proje, daire sahiplerinin her türlü sosyal aktivite ihtiyacını karşılayacak.

Tanıtımı Ortaklar Yaptı

İnaş Yapı ve Conoğlu İnşaat iş ortaklığı tarafından hayata geçirilecek olan Venara Güneşli projesi 17 Kasım Cuma günü İnaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Özen ve Conoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Conoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen lansman toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtıldı.

6 daire satıldı bile

Projenin Satış danışmanlığını üstlenen Selahattin Seslioğlu, fiyatlarının lansmana özel olarak 1+1’lerde 4 milyon 650 bin liradan başladığına dikkat çekerek rakamın 6 milyon 209 bin liraya kadar yükseldiğini kaydetti. Seslioğlu, 2+1’ler için rakamların 7 milyon 567 bin lira ile 10 milyon 226 bin lira aralığında, 3+1’lerde de 10 milyon 372 bin lira ile 12 milyon 360 bin lira civarında seyrettiğini dile getirdi. 

Üç yıla uzanan vade imkanı

Seslioğlu, lansman dönemi için uyguladıkları ödeme planları hakkında da bilgi vererek, “Sanayi dönüşüm alanı olduğu için KDV %1, tapu masrafı ve harçlar sıfır. Bu durumlar tamamen fiyatlara yansıyor. Peşin alımlarda indirimlerin yanı sıra konut alıcılarına yüzde 35’den başlayan peşinatlarla 36 aya varan taksitlendirme olanakları da var.” dedi.

Dolar bazında yüzde 30 kazanç vaat ediyor

Projenin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü’nü üstlenen Serkan Tabak da bulunduğu caddenin ilk dönüşüm projesi olan Venara Güneşli’de metrekare birim fiyatların ortalama fiyatı 2 bin 150 dolar olduğunu ve satışları kapatırken bu rakamların 2 bin 750 doları bulacağını ifade etti. 

Dolar bazında yüzde 30’luk bir artış hedeflendiğini kaydeden Tabak, “Ön lansman döneminde 6 daire satıldı. Esas satışlar bugün başlıyor. Venara Güneşli İstanbul’un ikinci Maslak bölgesi olarak nitelendiriliyor. Yeni ve modern yapılaşmanın yer aldığı bölgede yeni nesil iş merkezleri ile prestijli şirketler, yıldızlı oteller, AVM’ler, okullar, üniversite kampüsleri ile çağdaş konut projeleri bulunuyor” dedi.

Metro durağı sitenin kapısında 

Proje alanının İstanbul’un ulaşım merkezi niteliğine sahip olduğunu ifade eden Tabak, “Güneşli Osmanpaşa Caddesi üzerindeki proje alanı, yapımı devam eden ikitelli Ataköy Metrosu’nun Mimar Sinan Metro İstasyonu’na 50 metre mesafede yer alıyor. Mart 2024’te açılacak olan bu hat, Marmaray’a ve metrobüse entegre oluyor. Bir taraftan İstanbul Havalimanı’na ve deniz ulaşımına yakınlığı, diğer taraftan tüm ana ulaşım arterlerinin merkezinde olan bölge yaşayanlarına konfor ve kolaylık sunuyor.” şeklinde konuştu.

Butik ve nezih çalışmayı tercih ediyorlar

Venara serisi ile birlikte diğer inşaat işleri hakkında bilgiler veren Özen Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Özen, büyük iş yapmaktansa çok açılmayan, müteahhidi yormayan, butik ve nezih projeler geliştirmeyi tercih ettiklerini kaydetti.
Pandemi döneminde bile boş durmadıklarını ifade eden ve Bağcılar Venara’yı ekonomik olarak şanssız bir döneme denk gelinmesine rağmen sözlerini tutarak 2 yılda teslim ettiklerine dikkat çeken Özen, “Burası kaybettiğimiz babamızın temelini attığı bir proje olduğu için zarar ettiğimiz noktalar olmasına rağmen tamamdık, teslim ettik. Buna ilaveten taahhüt işleri yaptık. Esenler Belediyesi’ne 35 bin metrekare kapalı alana sahip olan Teknopark inşa ediyoruz. İnce işlere geçtik. Buna ilaveten Onur Marketleri için Hadımköy’de 50 bin metrekare kapalı alanı olan antrepo ve lojistik merkezi inşa ediyoruz.” diye konuştu.

Bölgeyi dönüştürecekler

Venara Güneşli’ye nasıl karar verdiklerine değinen Özen, “Burası şehrin içinde. Metro istasyonu kapının ağzında. Toplu ulaşımla Gebze’ye kadar gidebilirsiniz. Venara Güneşli, bölgedeki dönüşümün ilk etabı olabilir ve projenin devamı gelebilir. Çünkü arsa malikleri ortaya çıkan işe bağlı olarak burada İnaş Yapı’ya kendi arazilerini dönüştürme teklifinde bulunacaklardır. Burası yaşam alanlarına, AVM’lere, otellere yakın. Bundan sonra Bağcılar’la birlikte Esenler ve Bahçelievler gibi İstanbul’un bu üç merkezi ilçesinde inşaat yapacağız” dedi.

Yeni projeyi açıkladı

Son olarak bir sonraki adımlarını açıklayan     Özen, “Sefaköy’de daha önce depo olarak kullandığımız 9 dönümlük bir arsamız var. Orası için hazırlık yapıyoruz. Çevresinde Fortis, Babacan, Toya gibi markalı konutların bulunduğu bir lokasyon. Orada 2 bloklu ve 200 konutlu bir proje geliştireceğiz. 6 aya kadar inşaata başlamayı planlıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account