iki blokta 59 daireden oluşuyor. Projede daire fiyatları 127 bin liradan başlıyor

Yazar:Editor
11.02.2013

 

Hayata değer katan projeleriyle inşaat sektöründe iyi bir yer edinen 216 Yapı, 216 Koru Çekmeköy’den ev almak isteyenlere yüzde 20 indirim yapıyor. Sadece lansman dönemine özel olarak yapılan indirim 28 Şubat Perşembe akşamı sona eriyor.

Nitelikli konut projelerinin yeni merkezi Çekmeköy’de inşa edilen 216 Koru Çekmeköy, 5 ve 10 katlı iki blokta 59 daireden oluşuyor. Projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor. Yapımına başlanan 216 Koru Çekmeköy’de daire teslimleri Mayıs 2014’ten itibaren gerçekleşecek. 216 Koru Çekmeköy’de dairelerin fiyatı 127 bin lira ile 288 bin lira arasında değişiyor. 

Şimdi ev alma zamanı

216 Koru Çekmeköy’den ev almak isteyenlere yüzde 20 indirimin yanı sıra yüzde 1 KDV avantajı sunduklarını söyleyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Şuanda ev almak için en doğru zaman. Hem faizler düşük, hem de KDV artışı daha piyasaya yansımadı. Hayalindeki eve uygun fiyatlarla sahip olmak isteyenleri satış ofisine bekliyoruz” dedi.

Konutta KDV’nin yüzde 1’den yüzde 18’e yükseldiğini hatırlatan Dündar, “Bu da önümüzdeki dönemde fiyatlarda ciddi bir artışa neden olacak. Yeni satışa çıkacak konutların hemen hemen hepsi yüzde 18 KDV ile satılacak” diye konuştu.

Ormanın kenarında

216 Koru Çekmeköy’de yapı ruhsatını 1 Ocak 2013’ten önce aldıkları için KDV artışından hiçbir şekilde etkilenmediklerini söyleyen Dündar proje hakkında şu bilgileri verdi:“Sadece 59 dairenin bulunduğu 216 Koru Çekmeköy, Karadeniz’e kadar uzanan Taşdelen ormanına 100 metre mesafede yer alıyor. Projenin bir tarafı ormana diğer tarafı ise İstanbul’a yukarıdan bakıyor.  Bu nedenle havası son derece temiz. Zemini ise sağlam.”  

Bu arada 216 Koru Çekmeköy, sosyal donatılarıyla daire sakinlerine keyifli ve huzurlu bir yaşam sunuyor. Projede çocuk parkı, kamelya ve oturma alanları, fitness, bay-bayan sauna, kapalı ve açık otopark ile servis bekleme odası yer alıyor. Bunun dışında projenin hemen yanı başında bulunan orman içerisinde yürüyüş parkurları mevcut.  

Projede ailelerin parkta oynayan çocuklarını izlemesi için özel TV sistemi de bulunuyor.  Ayrıca bütün 216 Yapı projelerinde olduğu gibi 216 Koru Çekmeköy’de de engelliler için engelsiz yaşam alanları yaratıldı. 216 Koru Çekmeköy’de asansörler de engellilerin rahat kullanabilecekleri şekilde yapılıyor. 

Boğaz Köprüsü’ne 20 dakika uzaklıkta

216 Koru Çekmeköy,  Boğaz Köprüsü’ne, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 dakika mesafede yer alıyor. İkea, Meydan ve Buyaka Alışveriş Merkezi’ne 10 dakika uzaklıkta bulunan 216 Koru Çekmeköy,  Mecidiyeköy’e 25 dakika, Üsküdar sahiline ise 21 dakika mesafede.    

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account