Hafele'den Tek Kişilik Yaşamlara Kapanabilen Mutfaklar

Editör
08.02.2013

 

Häfele’nin, özellikle öğrencilerin ve tek başına yaşayanların son zamanlarda tercih ettiği stüdyo daireler için sunduğu kayar kapak sistemi ile, evler ferahlıyor, rahat yaşanır hale geliyor. Mutfak ne durumda olursa olsun, kapaklar kapandığında ortada hiçbir dağınıklık kalmıyor; ani misafir korkulu rüya olmaktan çıkıyor.

Tek kişilik yaşamlar o evlerdeki kocaman yaşamı tek odaya sığdırdı. Değişen dünya ve çalışma koşulları nedeniyle neredeyse standartlaşan ihtiyaçlar, belki de bu evlere sığabilmenin ipucunu veriyor. Yaşamlar standartlaştıkça stüdyo evlere ya da diğer adıyla tek oda evlere sığmak da kolaylaşıyor. Çünkü eşyalar da gerçekleşen aktivitelere paralel olarak azalıyor. Tek kişi kişinin daha rahat yaşaması için, bu evleri ferahlatabilmenin bazı yolları var. 

Häfele ile alan kazanmak

Stüdyo dairelerde alan kazanmanın püf noktalarından biri, kullandıktan sonra ortada dağınıklık bırakmayan mobilyalar kullanmak; kapanınca mutfağı tamamen saklayan ve büyükçe bir dolap gibi gösteren kayar kapak sistemi, küçük metrekareler için üretilen en iyi fikirlerden biri. 

İçte veya önde kayan kapaklar yerden kazandırıyor, pratik bir kullanım ve derli toplu bir görünüm vaat ediyor. Mutfak ölçülerine göre üretilen kayar kapaklar, kapandığında ortada hiçbir dağınıklık bırakmıyor. Eve aniden gelen misafir korkulu rüya olmaktan çıkıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account