AFS, yenilikçi yüzü ile AHR Dallas’ta

Editör
07.02.2013

 

Dünyanın önde gelen flexible hava kanalı üreticisi AFS, iklimlendirme sektörünün en büyük fuarı AHR 2013 (International Air Conditioning, Heating, Refrigerating Exposition )’e katıldı. 

Bu sene Dallas’ta düzenlenen ve 130 ülkenin temsil edildiği, 1900’ün üzerinde firmanın yer aldığı, sektördeki en yeni ürünler ve teknolojilerin sergilendiği fuar 28-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, 70 ülkeye ihracat yapan, havalandırma ekipmanları konusunda Türkiye’nin lider firması AFS’nin, sektöre kazandırdığı yeni ürünler ile AHR Dallas’ta yerini aldığını söyledi.

Ürettiği ürünler ile iç ortam hava kalitesinin her zaman hijyenik ve sağlıklı olması için çalışan, teknolojisini sürekli geliştiren, yenilikçi ürünleri ile her zaman müşterisinin yanında yer alan AFS’nin fuarda hak ettiği ilgi ve alakayı gördüğünü ifade eden Poyraz, öte yandan bir Türk firması olarak, Türk iklimlendirme sektörünün teknolojik gelişimde ulaştığı noktayı en iyi biçimde sergilediklerine inandıklarını vurguladı. 

 Fuarda AFS’nin tüm üretim yelpazesi ile yer aldığını, özellikle 2012 yılının son aylarında piyasaya sundukları en yeni ürün olan plastik hava disk valflerini Amerika pazarına taşıdıklarını belirten Poyraz, “ Conair P Smart markası ile uluslar arası arenada yer alacak olan yeni plastik hava disk valflerimiz, sağlıklı bir iç ortam hava kalitesi temin edilmesinde önemli bir parça oldu. Yine AFS’nin çevre ve insan dostu flexible hava kanalları olan AFS Hijyen ve Green ailesinin ardından havalandırmanın diğer ekipmanları arasında da böylesi özellikli bir ürüne imza atmak ve bunu uluslar arası arenaya taşımak gurur verici. Bir Türk üreticisi olarak ülkemizde ve dünyada muadili olmayan akıllı-çevreci plastik hava disk  valfimize olan ilgiden memnun kaldık” diye konuştu. 

Yeni ürünün Türk Patent Enstitüsü’nden de tasarım tescilli olduğunu kaydeden Poyraz, Conair P Smart’ın aerodinamik tasarımı sayesinde emiş ve üflemede çok düşük basınç kaybı sağladığı için enerji tasarruflu ürünler arasında yerini aldığını, en önemli özelliklerinden birinin de yüzde 100 geri dönüşüme imkan veren ABS plastik malzemeden imal edilmesi olduğunu vurguladı.

Ürünün duvara ve tavana hızlı ve kolay montajı, hava kaçaklarını yok eden entegre tasarımı ile kullanıcısına kolaylık sağladığına dikkat çeken Poyraz, tamamı plastikten oluşan estetik yapısı, güçlü emiş ve üfleme performansı, yüksek yüzey kalitesi ve sıcaklık dayanımı sayesinde tüm yaşam alanlarına hitap edecek şekilde tasarlandığını belirtti. 

AFS’nin, sürdürülebilir bir geleceğin temin edilmesi için önemli bir misyon yüklendiğini ifade eden Poyraz, bu misyonu tüm dünyaya yayacaklarını ve yenilikçi fikirler ile her zaman sektörde öncü bir firma olarak kalacaklarını sözlerine ekledi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account