Avrupa'nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri AKG Gazbeton ile yükseliyor

Yazar:Editor
07.02.2013

 

Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri Folkart Towers, AKG Gazbeton’un yangın güvenliği, zaman tasarrufu, uygulama kolaylığı ve maliyet avantajı sağlayan ürünlerinin kalite ve güvencesiyle yükseliyor. 

İzmir Bayraklı Folkart Towers’ta, büyük ve yüksek binaların yapımında hafifliği ve kolay işlenebilirliğinin yanı sıra hiç yanmaz ürün olması sebebiyle AKG Gazbeton ürünleri kullanılıyor.

Tamamlandığında 4 bin kişinin çalışacağı ve yaşayacağı Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kulelerinde can güvenliği en üst düzeyde tutuluyor. Projede, yüksek güvenlik önlemleri sebebiyle tercih edilen ürünlerden biri de gazbeton.

Kulelerin duvarlarında AKG Gazbeton blokları ve kapı-pencerelerinde ise AKG Gazbeton lentolar kullanılıyor. Folkart Towers’ta AKG Gazbeton ürünlerinin tercih edilmesinin en önemli sebebi olarak ise gazbetonun A1 sınıfı hiç yanmaz ürün olması gösteriliyor.

İzmir’in yeni iş ve yaşam merkezi Bayraklı’da yükselen Folkart Towers 200 metre yüksekliğinde 40’ar katlı 2 kuleden oluşacak. Modern mimarisiyle kentin simgesi haline gelecek projenin, 2013 yılının ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account