Mutfaklar Onunla Bir Başka: Blancoattika

Editör
06.02.2013

 

Her tasarımı ile dünyada ses getiren dünyaca ünlü marka BLANCO, bir kez daha ustalığını gözler önüne seriyor. Alman markası BLANCO, 2013 iF Ürün Tasarım Ödülü’ne ve 2013 Yenilik Ödülü’ne layık görülen ve böylece iki seçkin uluslararası ödül kazanmış olan BLANCOATTIKA ile mutfaklara estetik, kalite ve fonksiyonellik sunuyor. 

Günün büyük bir bölümünün geçirildiği mutfakların estetiği en az evin diğer bölümleri kadar önem taşıyor. Mutfak teknolojisi uzmanı BLANCO, ödüllü tasarım ekibi SteelArt tarafından yaratılan modeli BLANCOATTIKA’da bir kez daha estetik ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Karakteristik özellikleri ile ön plana çıkan BLANCOATTIKA; el yapımı tasarımı, üstün işçiliği ve paslanmaz çelik malzemesi ile fark yaratıyor.

BLANCOATTIKA’nın kenar geometrisi hafifçe yuvarlatılmış dış konturları ile ıslak bölge için ayrı bir sınır oluşturuyor. 175 mm kullanıcı dostu derinliği ve zarif 10 mm köşe yarıçapının yanı sıra eviyenin içinde bitişik formda tasarlanan armatür de tasarımın dikkat çeken özellikleri arasında ön sırada geliyor. 

Bu olağanüstü tasarımın 2013 iF Ürün Tasarım ve 2013 Yenilik Ödüllerine sahip konsepti BLANCOATTIKA 60 / A ise özel olarak tasarlanmış doğrama tahtası, zarif kapağı ve yarattığı pratik çalışma alanı ile tüm övgüleri hak ediyor.

BLANCO Tasarım Başkanı Brigitte Ziemann, ‘Ödüller için çok mutluyuz. Tasarımlarımız titiz işçilik, fonksiyonellik ve kaliteye olan bağlılığımızın ürünü olarak ortaya çıkıyor’ diyor. Tasarımın bir diğer konsepti BLANCOATTIKA XL 60 da her iki yanda armatür kullanma seçeneği ile kullanım kolaylığı sağlıyor. BLANCO tasarımları ÖZTİRYAKİLER GRUP güvencesiyle Türk mutfaklarındaki yerini alıyor.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account