Baymak ve İşkur İşbirliği, İstihdam Garantili Eğitim Sağlıyor.

Editör
05.02.2013

 

Sektörün Lideri Baymak , İstihdam Garantisi Veriyor.

Baymak Kalifiye Eleman Açığına Çözüm Sunuyor!

Isıtma soğutma sektörünün lider markası Baymak, Türkiye’nin kalifiye işçi ihtiyacına katkıda bulunmaya devam ediyor. İŞ-KUR iş birliğiyle açılan kurslarda kursiyerler hem bir altın bilezik sahibi oluyor hem de Baymak tarafından istihdam ediliyor. 

Isıtma soğutma sektörünün lider ismi Baymak, yalnızca sunduğu ürünlerle değil mesleki eğitimleriyle de sektöre ve Türkiye’ye hizmetlerine devam ediyor. Meslek edindirme konusunda da Türkiye’nin önde gelen kuruluşu Baymak, İŞ-KUR işbirliği ile 2006 yılından bu yana verdiği mesleki eğitimlerle toplam 609 mezun verdi ve bu mezunların %92 ‘si Baymak’ta iş başı yaptı.

2006 yılından bu yana eğitim konularını genişleterek büyüyen Baymak Hizmet içi Eğitim Akademisi, Baymak’ta oluşan nitelikli personel ihtiyacı doğrultusunda verdiği eğitimlerle gençlere altın bilezik kazandırıyor. Gaz altı kaynakçılığı, makine montaj elemanı, ısıtma-soğutma sistemleri bakım onarım teknisyenliği, elektrostatik toz boya konularında teknik personel yetiştirmenin yanı sıra çağrı merkezi müşteri temsilciliği alanında da eğitim vererek kalifiye iş gücünü bünyesine dahil ediyor.

Baymak mesleki eğitim kurslarıyla ilgili olarak Baymak Genel Müdürü Ender Çolak; “Amacımız İŞ-KUR’la birlikte işsiz gençlerimize sağladığımız mesleki eğitim programıyla hem bir altın bilezik sağlamak hem de onları istihdam etmek. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilgi, beceri, davranışlarını geliştirerek hayata hazırlanmasında ve ülkemizin kalkınmasında mesleki eğitimlerin büyük önemi bulunmaktadır. Baymak olarak, Avrupa’nın en güçlü kazan, boyler, güneş kolektörü üretim tesisleri olan fabrikamızda bu gençlere mesleki eğitimler verip, onlara altın bilezik kazandırmakla kalmıyor, staj sonunda başarılı olanları %100 istihdam ediyoruz. 2006 yılında, geleceklerini kurmaya çalışan gençlerimizin bir meslek sahibi olmasına katkıda bulunmak için İŞ-KUR’ la çıktığımız yolda şu ana kadar 609 mezun vermiş ve bu mezunların %92’ sini istihdam etmiş olmak bize gurur veriyor. Amacımız daha çok kişiye ulaşmak ve aynı zamanda bizim gibi sektör önderlerine de bu konuda öncü olmak” dedi.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak konuyla ilgili olarak verdiği demeçte, ‘’Alanlarında uzman, genç, dinamik ve eğitimli kadrosuyla gücünü artıran Baymak, vasıfsız işgücünü eğitip kalifiye hale getirerek bu konuda diğer kuruluşlara önderlik ediyor. Gençlere verilen bu eğitimlerle sadece Baymak’ta iş başı yapmaları değil aynı zamanda sertifika sahibi kalifiye eleman olmaları da sağlanıyor. Böylece sadece Baymak’ta değil eğitim aldıkları alanda faaliyet gösteren her kurumda çalışabilir düzeye gelmiş oluyorlar. Ülkemizin kalkınmasında, potansiyel iş gücünü aktif hale getirerek pay sahibi olmaktan gurur duyuyoruz’’ dedi.

İŞKUR’ a kayıtlı fiili işsizlerden seçilen katılımcılar detaylı bir eğitim sonrası Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifikalarını Baymak Akademi’den alarak istihdam garantili eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamış ve iş başı yapmış oluyorlar.

Başvuruda bulunmak için fiili olarak işsiz bulunan kişilerin, protokol yapılan ilgili İŞKUR’a müracaat etmeleri ve mesleği yapmakta gerçekten istekli olmaları yeterli oluyor.

 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account