Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından düzenlenen “2013 Avrupa Alışveriş Merkezleri” yarışmasında “New Developments-Large” kategorisinde Türkiye’den tek finalist oldu.

Editör
04.02.2013

 

ICSC’in 1977’ den beri her yıl düzenlediği ‘Avrupa Alışveriş Merkezleri’ yarışmasında yeni açılan ve yeniden tasarlanan alışveriş merkezlerini ödüllendiriyor.  Projelerin ziyaretçilerine sunduğu olanakların değerlendirildiği yarışmanın 2012 finalisti Akbatı AVYM, ‘İçinde Yaşam Var’ sloganıyla, Festival Park, Restaurantlar Meydan ve özel tasarımlı etkinlik alanları ile öne çıkıyor.   

Akbatı AVYM’nin New-Development-Large kategorisinde finale kaldığı yarışmada,  ICSC jüri üyeleri Şubat ve Mart aylarında finale kalan projeleri ziyaret ederek değerlendirecek.  Kazananlar, Nisan ayında İsveç’in başkenti Stockholm’da düzenlenecek törenle açıklanacak.  Yarışmayı düzenleyen ve yaklaşık 60 yıldır alışveriş merkezi sektörünün önde gelen birliği olan ICSC’in, 90’dan fazla ülkede 55 bin üyesi bulunuyor.   

Akbatı AVYM Hakkında  

Akkök Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO A.Ş tarafından hayata geçirilen Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi & Akbatı Residences, Esenyurt’ta 50.838 m2’lik arsa üzerinde, alışveriş merkezi ve rezidanslarıyla kalite ve konfor anlayışını en üst seviyelere taşıyacak bir yaşam merkezi olarak, dünyaca ünlü ABD’li Development Design Group (DDG) tarafından tasarlanmıştır. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 4 kat üzerinde net 65.542m2 kiralanabilir alan içinde 200’e yakın mağaza,  9 sinema salonu, dinlenme ve buluşma adresi olan özel tasarımlı alanlar, çocuk oyun ve eğitim alanları ile 3.000 araçlık otoparkın yanı sıra dünya mutfaklarını buluşturan Restaurantlar Meydanı bulunmaktadır.  Akiş, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile yepyeni bir alışveriş deneyimi yaşatmanın ötesinde ev sahipliği yaptığı etkinliklerle de kültür ve sanat alanındaki en yeni trendleri bölge sakinleri ile buluşturmaktadır. Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni benzerlerinden ayıran en büyük farklılıklarından biri de Festival Park’tır. Festival Park’ta düzenlenen kültürel etkinlikler, konserler ve festivaller ile bölgenin yeni buluşma noktası olan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yıl boyu süren keyifli aktivitelerle her yaştan insanı kendine çekmektedir. Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, TEM Esenyurt çıkışı olarak hizmete giren bağlantı yolu ile kolay ulaşılabilir bir konuma sahiptir. 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account