Nuhoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen “Sinan Erdem Spor Salonu” projesi, Capital, Ekonomist ve Maison Française dergileri ve www.hurriyetemlak.com sitesinin işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları” yarışmasında, spor kompleksi kategorisinde 3.’lük ödülü kazandı.

Editör
01.02.2013

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmanın, 30 Ocak Çarşamba akşamı Grand Hyatt İstanbul’da düzenlenen törende ödül alan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Türkiye, inşaat sektöründe, dünya çapında liderliğe koşan, birçok ilki gerçekleştiren marka şirketlere sahip. Bu kadar gelişmiş bir sektörde bu ödüle layık görüldüğümüz için mutluyuz” dedi.

Ali Nuhoğlu, “Nuhoğlu İnşaat olarak kuruluşumuzdan bu güne, Sinan Erdem Spor Salonu gibi birçoğu Türkiye’nin sembol yapıları arasına giren 70’in üzerinde yapı inşa ettik. Tamamladığımız projelerin yaklaşık bedeli 900 milyon dolara ulaştı. Bugüne kadar toplam 1 milyon 450 bin metrekarelik inşaatı hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

Sinan Erdem Spor Salonu proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Türkiye’nin birinci, Avrupa’nın ise üç büyük kapalı spor salonlarından biri olan Sinan Erdem Spor Salonu, Eylül 2010’da gerçekleşen Dünya Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak şekilde projelendirildi. FIBA ve Amerikan RTKL Associates Inc. mimarlık firması önderliğinde uluslararası standartlarda son teknolojiler kullanılarak tasarlanan proje, Nuhoğlu İnşaat tarafından hayata geçirildi.

Teleskopik hareketli tribün sistemi sayesinde salon, basketbolun yanı sıra voleybol, hentbol, uluslararası konserler ve çeşitli etkinlikler için de kullanılabiliyor. Sinan Erdem Spor Salonu’nun içerisinde 34 adet VIP süit, 10 adet FIBA standartlarında tefriş edilmiş sporcu soyunma odası, 1 adet fitness salonu, hakem odaları, FIBA gözlemci odası, çeşitli kullanımlar için hazırlanmış ofisler, 6 adet asansör ve 2 adet engelli platformu bulunuyor. 

 
 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account