Türkiye iş makinaları pazarında yıllardır zirveden inmeyen bir isim var: Volvo İş Makinaları. Yükleyici ürün grubunda liderliğini sürdüren Volvo, İMDER rakamlarına göre bu yıl da pazarın açık ara lideri oldu.

Editör
31.01.2013

 

Türkiye'de ASC Türk'ün satış ve satış sonrası hizmetleri garantisi altında bulunan Volvo İş Makinaları yükleyici ürün grubunda liderliğini yıllardır sürdürüyor. Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan satış rakamlarına göre Volvo 2012 yılında da yükleyici satış adetlerinde önemli bir farkla yine liderliğe oturdu. Son 4 yıldır liderliğini kesintisiz sürdüren Volvo İş Makinaları zirvenin değişmeyen ismi olarak başarısını koruyor. 

Kalite, güvenlik ve çevreye saygı gibi temel değerlerle üretilen Volvo İş Makinaları;  kullanıcılarına güç, performans ve yakıt tüketiminde üstün avantajlar sunuyor. Volvo'nun mühendislik gücünden gelen eşsiz motorları, kullanıcı dostu konforlu kabinleri ve servis uzmanlığı ise Volvo'yu lider yapan diğer önemli özellikleri. 

Volvo Lastikli Yükleyicinin Üstün Özellikleri

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir benzersiz tasarım ve kusursuz işçilik ile üretilen Volvo Lastikli Yükleyiciler; güvenlik, güç ve operatör konforu konusunda ulaşılması zor bir noktada duruyor.

Volvo patentli Tork Paralel Bom Sistemi® sayesinde mükemmel koparma torku ve kovanın her seviyesinde yere paralel yük taşıyabilme özelliği bulunuyor. Yüke duyarlı hidrolik sistem, sadece ihtiyaç anında ve ihtiyaç miktarında hidrolik güç üretilmesini sağlıyor.

Üçüncü jenerasyon Volvo otomatik şanzımanlı makinalarda, operatörler sadece ileri/geri tercihi yapıyor. Otomatik kullanım modu seçildiği takdirde; işe, şantiye koşullarına ve operatörün kullanım stiline bağlı olarak vites değişimleri otomatik olarak gerçekleşiyor.

ROPS&FOPS standartlarına uygun olarak üretilen Volvo kabinler, operatörlere güvenli, rahat ve yüksek standartlarda çalışma ortamı sunuyor. Volvo Lastik Tekerlekli Yükleyiciler’de bulunan orijinal yağ banyolu hava filtresi ve beraberinde çalışan iki adet kuru hava filtresi sayesinde motora giden hava çok daha iyi temizleniyor, hava filtrelerinin ömrünü uzatıyor ve maliyetleri asgariye indiriliyor.

Volvo Farkı:

Volvo Tier3 Motor

Volvo patentli Tork Paralel Bom Sistemi®

Düşük yakıt tüketimi

Yüke duyarlı hidrolik sistem

İşe göre seçenekli tam otomatik şanzıman

ROPS/FOPS korumalı operatör kabini

Contronic izleme ve erken uyarı sistemi

Yağ banyolu hava filtresi

Ergonomik operatör kabini

Klima

Farklı ataşman kullanma özelliği

Yüzde 100 diferansiyel kilidi

Geri görüş kamerası.

 

G Serisi Farkı:

Yeni Stage IIIB Motor

Operatörün yakıt tasarrufu yapmasını sağlayan Eco-Pedal ve ilgili görsel uyarılar

Yakıt tasarrufu ve serilik sağlayan, güç aktarma organlarının ömrünü uzatan Opti-Shift

Tepki süresini düşüren, seriliği artıran ve kabin içi ses ve ısı düzeyini azaltan Elektro-Servo

Ekstra hidrolik yağ soğutucu

Yeni motor kaputu dizaynı

Su soğutmalı turbo

Yeni yüksek basınçlı pompalar sayesinde artırılmış kaldırma kuvveti. 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account