Elektrik sektörünün öncü firması ELBİ’nin Ukrayna ofisi, Ukrayna Ticaret Odası tarafından verilen “Yılın İthalatçısı” ödülünü aldı.

Yazar:Editor
31.01.2013

 

Satışlarının büyük bir bölümünü yurtdışına gerçekleştiren ELBİ Elektrik’in Ukrayna ofisi, Mart 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. 

ELBİ Elektrik,  20 yılı aşkın tecrübesi ile Ukrayna pazarına sunduğu kaliteli ürünlerin yanı sıra; ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi ve Ukrayna ticaret kurallarına uygun çalışma prensibi ile de bu ödülü almaya hak kazandı. Ukrayna ofisinin yanı sıra Rusya’da hizmete soktuğu ofis ile de yurtdışı yatırımlarını sürdüren ELBİ Elektrik, bölgelerin ihtiyaçlarını daha yakından analiz ederek yurtdışı pazarlarındaki gücünü arttırıyor. 

Rusya ve Ukrayna’da yaptığı ekip ve ofis yatırımları ile yükselen bir ivme yakalayan ELBİ Elektrik, her iki ülkede de son 1 yılda cirosunu ikiye katlamayı başardı. Son 3 yılda ürün gamını pazar ihtiyaçları ve beklentilerine göre yeniden şekillendiren ELBİ Elektrik, anahtar priz ürün grubunu 5 ana seriden 9 ana seriye çıkartı. Marka ayrıca yine son 3 yılda toplam cirosunu da 3’e katlayarak dikkat çekti. 

Son yıllarda geliştirdiği ürün gamı ve pazarlama ağı ile yurt dışında büyümesini istikrarlı biçimde sürdüren ELBİ Elektrik; Karadeniz ve Balkanlar, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgede toplam 33 ülkeye satış yaparken, toplam satışının yüzde 70’ini yurtdışında gerçekleştiriyor.

 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account