Türk gayrimenkul sektöründe imza attığı başarılı projelerle fark yaratan Varyap, Varyap Meridian içerisinde yer alan genel merkezinde Columbia Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencilerini ağırladı.

Editör
31.01.2013

 

Global Leaders in Construction Management (İnşaat Yönetiminde Küresel Liderler) araştırması kapsamında İstanbul’a gelen 15 lisansüstü öğrencisi, Varyap Meridian projesini yakından inceleme fırsatı buldu.

Dünyanın En İyi Mimari Projesi Ödülü’nün sahibi Varyap Meridian, uluslararası konuklarına farkını ve başarısını sergilemeye devam ediyor. Amerika’nın önde gelen üniversitelerinden Columbia Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimi gören 15 kişilik öğrenci grubu 9 Ocak’ta Varyap Meridian’ı ziyaret etti.

Global Leaders in Construction Management (İnşaat Yönetiminde Küresel Liderler) araştırması kapsamında 6 yıldır dünyanın farklı şehirlerindeki başarılı inşaat projelerini gezen öğrenciler, Varyap Meridian projesi hakkında detaylı bilgi aldı. Öğrencilere yapılan sunumun ardından genç mühendisler için saha gezisi organize edildi. 

Genç mühendisleri ağırlamaktan büyük onur duyduklarını söyleyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Türk inşaat sektörünün hızlı yükselişi ve global arenada elde ettiği başarılar, uluslararası sektör profesyonellerinin ilgisini çekiyor. Bu bağlamda birçok yabancı heyet projemizi ziyaret ediyor. Son konuklarımız da Amerika’nın en seçkin ve köklü üniversitelerinden Columbia’nın inşaat mühendisliği lisansüstü öğrencileri oldu. Genç ve yetenekli öğrencilere teknoloji ve tasarımı harmanlayan, mimari mükemmeliyeti çevreci yöntemlerle bir araya getiren projemiz Varyap Meridian’ı tanıttık. Ayrıca Türkiye’deki inşaat sektörünü etkileyen iç ve dış faktörleri özetleyerek süreçler hakkında bilgi verdik. Geleceğin mühendislerine deneyimlerimizi ve bunun pratiğe yansımalarını anlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

     

 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account