Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale markalı ürünlerini 100 ülkede 400’ü aşkın noktaya ulaştıran Kale Grubu, yurtdışında mağaza atağına Hong Kong’da açtığı showroom ile devam etti.

Editör
31.01.2013

Asya’nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Hong Kong’da hizmete giren yeni mağazasıyla birlikte Kale’nin yurtdışındaki showroom sayısı 13’e ulaştı. 

Türk seramik sektörünün lider kuruluşu Kale Grubu, iç piyasadaki başarısını dünya pazarlarına taşıma hedefiyle, yurtdışındaki mağazalar zincirine önemli bir halka daha ekledi.  Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale markalarıyla, dünyanın dört bir yanına ulaşan Kale Grubu; Asya Pasifik bölgesinin en önemli ticaret merkezi niteliğindeki Hong Kong’daki mağazasıyla, yurtdışındaki showroom sayısını 13’e çıkardı.

Uluslararası pazarlarda lokal dinamiklere uyumlu bir şekilde büyümeyi ve yurtiçi-yurtdışı satış dengesini sağlamayı hedefleyen Kale Grubu; Frankfurt-Giessen (Almanya), Sassuolo (İtalya), Abidjan (Fildişi Sahili), Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bağdat, Erbil (Irak), Bakü (Azerbaycan), Riyad (Suudi Arabistan), Tripoli (Libya), Beyrut (Lübnan), Girne, Magosa (KKTC) mağazalarının ardından, Hong Kong (Çin) gibi önemli ticaret merkezinde yerini aldı. 

Stratejik pazarlardan başlayarak bir yol haritası çıkardık

Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın 12’nci büyük seramik karo üreticisi olarak, yeni ürünler ve yenilenen satış noktalarıyla son yıllarda önemli adımlar attıklarını belirten Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, “Küreselleşme çalışmaları kapsamında farklı coğrafyalardaki konumumuzu güçlendirmek amacıyla, seramik pazarının önemli ülkelerinde mağazalar açmayı hızlandırdık. Türkiye’deki pazarlama yapımızı ve faaliyetlerimizi, stratejik pazarlardan başlayarak tüm ihracat pazarlarında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Uluslararası alanda tüketici ve pazar anlayışındaki derinliğimizi artırarak, gereken hareket planlarını uygulamak amacıyla bir yol haritası çıkardık. Kale Grubu’nun markaları olan Çanakkale Seramik ve Kalebodur’u seramik banyo sektöründe Türkiye’nin birer dünya markası yapacağız” dedi. 

Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarına daha fazla önem veriyoruz

Yıllardır Avrupa  ağırlıklı satış yapmakla birlikte, genel konjonktür ve büyüme fırsatları nedeniyle Ortadoğu ve Uzakdoğu pazarlarına daha fazla önem vermeye başladıklarını vurgulayan İhsan Karagöz, “Hong Kong’da açtığımız showroom da bu planlamanın bir uzantısıdır. Özellikle uzak coğrafyaların gelecek vaat eden noktalarında, hem satış yapabilmek hem de marketi daha iyi anlayabilmek adına Kale Grubu olarak yer almak bizim için çok önemli” diye konuştu.  

Yeni mağazacılık konseptiyle değişim 

Türkiye’de 250 dağıtım noktası bulunan Kale Grubu, ürünlerini 100 ülkede 400’ü aşkın noktaya ulaştırırken, ürün teşhirinde bir dizi modernizasyon çalışmaları gerçekleştirerek, yeni mağazacılık konseptiyle değişim başlattı. Teknoloji ve tasarımı bir araya getiren mağazalarda, yenilikçi, çevre dostu ve fonksiyonel 3 binden fazla ürün tüketicilere ve profesyonellere sunuluyor.  

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account