Kale Trendler etkinlik serisinin üçüncü konuğu Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu, “Renk farkı almıyoruz” başlıklı sunumuyla, sektördeki yaratıcı deneyimlerini paylaştı.

Editör
31.01.2013

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale gibi Türkiye’nin lider markalarını bünyesinde barındıran Kale Grubu’nun; mimaride ve dekorasyonda 2013 eğilimlerinin konuşulduğu konferanslar dizisi devam ediyor. Kale Grubu’nun Levent’teki merkez ofis binasında bulunan konferans salonunda geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kale Trendler etkinliğinin üçüncü konuğu, Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu oldu. Çok sayıda ödüllü projeye imza atan, Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık kurucu ortaklarından Kerem Erginoğlu, mimaride renk uyumunun önemini vurguladı.  

Şehirlerdeki ağırlıklı renkler kültürel etkileşimle oluşuyor

“Renk farkı almıyoruz” başlıklı sunumunda, her şehrin, her firmanın kendine has bir kimliği olduğunu ve renklerin de bu kimlikler doğrultusunda belirlendiğini anlatan Erginoğlu, şehirlerdeki ağırlıklı renklerin de kültürel etkileşimle oluştuğunun altını çizdi.   

Günümüzde yapılan mimari çalışmalarda kullanılan ürünlerin genellikle üretici firmaların kartelalarında yer alan ürünlerle sınırlı olduğu belirten Erginoğlu, geçekleştirilecek tüm mimari çalışmalar için kendi renk paletlerini oluşturduklarını anlattı. 

Her firmanın kendi karakteri var

Erginoğlu, sunumunda gerçekleştirdiği mimari çalışmalardan örnekler verdi. Aynı zamanda Kale merkez ofis binasının da mimarı olan Erginoğlu, her bir firmanın kendine göre karakteri olduğunu belirterek, 1980’lerde tasarlandıktan sonra işlevleri ve ihtiyaçları değişen söz konusu bina için bir konsept tasarım oluşturduklarını söyledi. 

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account