Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırımla gerçekleşeceği inancı ile 1998 yılından bu yana kurumsal sosyal sorumluluk projelerini yürüten VİKO, bu alanda fark yaratan gönüllülük uygulamaları ile önemli bir başarıya daha imza attı.

Editör
29.01.2013

 

VİKO çalışanlarından oluşan ve 15 yıldır toplum yararına çok sayıda proje gerçekleştiren ‘VİKO Aydınlık Toplum Gönüllüleri’  Özel Sektör Gönüllüler Derneği tarafından verilen gönülden ödüller sürecinde “En Başarılı Gönüllülük Programı Ödülünün”  sahibi oldu.

Özel sektördeki gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek için Özel Sektör Gönüllüler Derneği  (ÖSGD)  tarafından verilen ‘Gönülden Ödüller’ Tekfen Tower’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.  Bu yıl altıncısı düzenlenen ve birçok şirketin dahil olduğu ödüllendirme sürecinde VİKO Aydınlık Toplum Gönüllüleri  ‘En Başarılı Gönüllülük Programı’  ödülüne layık görüldü.  

‘En Başarılı Gönüllülük Programı’ kategorisinde VİKO,  çalışanlarında gönüllülüğü yaygınlaştırmak için uyguladığı yaklaşımı, süreci, iletişimi, ödül- teşvik sistemleri, sonuçların ölçülmesi ve gönüllülüğü kurumun içerisinde ve kurumun kültüründe içselleştirerek yöneten en başarılı kuruluş seçilerek bu özel ödülün sahibi oldu. 

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Başkanı Erhan Baş tarafından takdim edilen ödülü,  VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ve VİKO İK Direktörü ve KSS Kurul Başkanı Gülay Selki birlikte aldı. 

“Topluma Katkı Kurumsal Değerimiz”

Ödül töreninde bir konuşma yapan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın    “Topluma katkı kurumsal değerimiz olmakla birlikte stratejilerimizde, kurum karnesinde toplum boyutunda ve toplumsal sorumlulukların yönetimi süreci kapsamında yürütülmektedir. Özel Sektör Gönüller Derneği gibi önemli bir misyon üstlenen kuruluştan ödül almanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. ‘Aydınlık Toplum Gönüllüleri’ ihtiyaç duyulan her alanda kendini sorumlu hisseden VİKO ailesi üyelerinden oluşuyor. Çalışan sayımızın yüzde 76 toplum gönüllüsüdür. 

VİKO’nun kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluğu görev edinen bir kuruluş olması adına bizlere önemli bir sorumluluk kültürü aşılayan değerli hissedarlarımıza ve topluma katkı ilkesi ile projelerimizde gönüllü olarak yer alan çalışanlarımıza bize bu mutluluğu yaşattığı için gönülden teşekkür ederim. Bu ödül bize ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha kanıtladı. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nden ise bu anlamlı ödülü almak, kurumsal sorumluluğumuzu artırdığı gibi gelecekteki projelerimiz için de heyecan kattı.  Ödül sürecindeki değerli jüri üyeleri Dr. Yılmaz Argüden, Pınar Ilgaz, Murat Yeşildere, Burçak Güven, Rengin Onay’a ve gönüllülük çalışmaların yaygınlaştırılmasında önemli bir misyon edinen Özel Sektör Gönüllüler Derneği’ne ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

VİKO ‘Aydınlık Toplum Gönüllüleri’ olarak rol model olup, topluma fark yaratan uygulamalarımız ile destek olabildiysek ne mutlu. Toplum yararına çalışmalarımız bundan sonra da aynı şevk ve gönüllülükle devam edecek’ dedi. 

“Tüm Gönlümüzle Aydınlatmak İçin  Varız “ 

“Işığa muhtaç her sosyal konuda tüm gönlümüzle varız”  misyonu ile hareket eden VİKO çalışanlarından oluşan ‘Aydınlık Toplum Gönüllüleri  toplum için sağlanan  her bir faydanın, gelecekte dünyayı aydınlatacak enerjilere dönüştüğünün farkındalığıyla bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attı.  ‘Meslek Eğitimine Destek’ başlığı altında MEM Projesi, MLMM-Koçluk Programları, İbni Sina İlköğretim Okulu öğrencileri için projeler, yetişkin okuma yazma kursları, köy okulları projeleri yürütüyor. Gönüllüler ayrıca, Give@Gain Çalışan Gönüllüğü Günleri, Rehabilitasyon Merkezi Engelli Öğrenciler Projesi, Okullarda Enerji Verimliliği Projesi,  ağaçlandırma projeleri, kan bağışı kampanyaları, geri dönüşüm projeleri ve dünyada ve ülkemizde yaşanan doğal afet ve felaketlerle ilgili gelen taleplere yönelik gerçekleştirilen durumsal projelerde aktif olarak rol alıyor.  VİKO çalışanlarınca yazılan Aydınlık Toplum Gönüllüleri şarkısı ise gönüllülük çalışmalarında büyük bir sinerji katarken,  bu konuda ilk örnek olmasının yanı sıra gönüllüğünün bu boyutta sahiplenilmesinin de açık bir ifadesidir.

 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account