Isıtma soğutma sektörünün lider markası Baymak, geniş ürün yelpazesini yüksek verim ve enerji tasarrufu ile tüketiciye sunuyor…

Editör
29.01.2013

 

Baymak Termostatik Radyatör Vanaları

Isıtma soğutma sektörünün lideri Baymak, tam çözüm hizmeti anlayışı ile ihtiyacınızın tamamını tek bir merkezden gidermeniz için çalışıyor. Üstün teknolojili üretim üssü, çevre dostu Baymak anlayışı, enerji tasarrufuna verilen önem ve yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile Baymak ürün yelpazesi sürekli gelişiyor.

Baymak termostatik radyatör vanaları, boyler veya kazanı değil, radyatörleri kontrol altında tutarak istenilen sıcaklığa ulaşmayı sağlar. Her odaya ayrı sıcaklık imkanı sağlayan Baymak termostatik radyatör vanası sayesinde istenilenden fazla ısınma engellenmiş olur. Böylece fazla enerji harcanmasının önüne geçilerek enerji tasarrufu sağlanır.

Baymak termostatik radyatör vanası kullanılan radyatörlerde, oda istenilen sıcaklığa gelince radyatöre giren sıcak su miktarı otomatik olarak kısılır. Önceden ayarlanmış sıcaklık ayarının geçilmesi engellendiği için odanın istenilen sıcaklıkta kalması sağlanır. Daha az enerji sarfiyatı hem hava kirliliğine daha az sebep olduğu için çevreye hem de daha az yakıt kullandığı için bütçeye katkı sağlar.

Baymak termostatik radyatör vanası, oda sıcaklığını 7-28 °C arasında istenilen sabit değerde tutarak enerji verimliliği ve tasarrufu sağlar. Katlı binalarda, bütün katları dengeli bir şekilde ısıtmak problemdir. İlk ve son katlarda ki radyatörleri yüksek sıcaklığa ara katları daha düşük sıcaklığa ayarlayarak ara katların daha önce istenilen sıcaklığa ulaşmasını sağlamış olursunuz. Böylece istenilen sıcaklığa ulaşan orta katlarda ki radyatörler devre dışı kalarak, alt ve üst katlar ısınmaya devam edecektir, çalışma süresi kısalacak ve dolayısıyla gereksiz ısıtmalar önlenmiş olacaktır.

Tüm döküm ve panel radyatörlerde kullanılabilen Baymak Termostatik Radyatör Vanaları köşe tip ve düz tip modelleri Baymak ürün yelpazesinde yer almaktadır. 

Baymak Termostatik Radyatör Vanalarının gövde malzemesi pirinç- nikel kaplamalıdır. Sızdırmazlık ise contalı (NBR) olup 120 ° C sıcaklığa ve 10 bar basınca dayanıklı olarak TS EN 215-1 standardına uygun olarak üretilmiştir.

Çevre dostu Baymak, geniş ürün yelpazesi ile ısıtma soğutma sektöründe lider marka olarak tüm ürünlerinin kalite standartlarına uygun olarak üretilmesini sağlar.

 

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account