Enerji tüketiminde % 70’ e varan enerji tasarrufu ile BAYMAK EVOPLUS POMPA’lar geleneksel sirkülasyon pompalarına göre çok daha ekonomik

Yazar:Editor
25.01.2013

 

Isıtma soğutma sektörünün lideri Baymak, tam çözüm hizmeti anlayışı ile ihtiyacınızın tamamını tek bir merkezden gidermeniz için çalışıyor. Üstün teknolojili üretim üssü, çevre dostu Baymak anlayışı, enerji tasarrufuna verilen önem Baymak Evoplus Pompa ‘da da kendini gösteriyor.

Baymak Evoplus serisi sirkülasyon pompaları; ısıtma, havalandırma, klima ve güneş enerjisi sistemlerinde kullanılabilen, çevreye duyarlı ve tasarruflu bir yardımcıdır. Evoplus yaşamı geliştirmek için tasarlanmış yenilikçi bir üründür. Elektronik kontrol ile yüksek performans, düşük enerji tüketimi ve kolay kullanım ile tüketici dostudur. 

Baymak Evoplus, teknoloji ile entegre edilmiş zeka ve eko-tasarımı bir arada bulundurarak enerji israfına son vermektedir. Enerji tüketiminde geleneksel sirkülasyon pompalarına göre % 70’e varan tasarruf sağlamaktadır.Evoplus kurulum, bakım ve kontrol açısından önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. 

Ecodesign Direktifi (Erp), AB’deki güncel gelişmelere uygun olarak adapte edilmiş, enerji ve çevrenin bütünleştiği, önemli değişim potansiyeli içeren bir düzenlemedir. Ecodesign Direktifi (Erp), 2009/125/CE:, tüm enerji ile ilgili ürünler hakkında yasal düzenlemeler  içerir ve yüksek verimli akıllı ürünler ile çevreye verilen zararı minimuma indirmeyi hedefler.

Ecodesign Direktifi (Erp)’ne göre 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle A Sınıfı tüm sirkülatörler için Enerji Verimlilik Endeksi (EEI) 0.27 değerini aşmamalıdır.**1 Ağustos 2015 itibaren Enerji Verimliliği Endeksi (EEI) sınır değeri daha da düşük olacaktır. 

Baymak Evoplus pompaların tümü yasal zorunluluk olan Enerji Verimliliği Endeksi’ ne uygun olarak  üretilmektedir.Çevre dostu Baymak, geniş ürün yelpazesi ile ısıtma soğutma sektöründe lider marka olarak tüm ürünlerinin kalite standartlarına uygun olarak üretilmesini sağlar.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account