ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan TÜSİAD Yönetiminde

Yazar:Editor
25.01.2013

 

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan,  17 Ocak 2013’te gerçekleştirilen TÜSİAD 43. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda TÜSİAD Yönetim Kurulu’na yedek üye seçildi. Turan, 2013-2014 yıllarını kapsayacak bu görev süresi boyunca ayrıca TÜSİAD Sektörel Politikalar ve Sektörel Kuruluşlar ile İlişkiler Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek. 

Ocak ayında gerçekleştirilen TÜSİAD 43. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu’na yedek üye seçildi.

İki dönem görev yapan Ümit Boyner’in yerine seçilen Muharrem Yılmaz’ın listesinde yer alan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan aynı zamanda ENDEAVOR Danışma Kurulu Üyesi, SEDEFED Yönetim Kurulu Üyesi, TURKONFED Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Turan ayrıca İZODER, XPSDer, BİTÜDER’in kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. İMSAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevi de yürüten Turan  2007-2011 yılları arasında da İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 

1984 yılında ODE Yalıtım A.Ş. firmasını kuran Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı ve daha sonra Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü seviyesinde dersler verdi. 

TUGİAD’ın yayınladığı “Genç Girişimcilerin Başarı Sırları” adlı kitapta yer alan Turan, 2007 yılında Ernst & Young, Fortis, CNN Türk, Milliyet’in düzenlediği yarışmada  “Yılın Girişimcisi” ödülünü aldı, Monte Carlo’da düzenlenen “Dünya Yılın Girişimcisi”  yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account