Dünya ve Türkiye’de bir ilk olacak konsept stant çalışması, trendleri belirleyen koleksiyonları ve yeni projeleriyle İstanbul Mobilya Fuarı’na (İMOB) damgasını vurmaya hazırlanıyor

Editör
23.01.2013

 

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD), İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) 2013’te konsept stand çalışmasıyla dünyada ve Türkiye’de bir ilke imza atıyor. 

Dünya Mobilya Sektörü, Türkiye’nin dünyaya açılan mobilya vitrini İMOB 2013’te 29 Ocak-2 Şubat tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo’da buluşmanın hazırlıkları içinde. Katma değerli ürünleriyle ihracat gerçekleştirerek ülkeye ciddi döviz girdisi sağlayan MOBSAD, mobilya dünyasına dair son trendleri yansıtan klasik-avangart, modern-avangart, modern, aksesuar ve tekstil koleksiyonları ile fuarda adeta şov yapacak.

Yedi yıldır fuarda tüm üyeleri ile birlikte İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo 5’inci Hol’de İMOB fuarına katılan MOBSAD bu yıl çok farklı ve yenilikçi yüzüyle fuara damgasını vuruyor. Zanaatkar güç birliğinin somut biçimi olan konsept stant çalışmasını dünyada ve ülkemizde ilk defa MOBSAD tüm salona yayarak uyguluyor.

Dernek bu yıl ikram alanlarından karşılama-ağırlama bölgelerine, zemin halılarından tavan örtülerine kadar aynı konsepti uyguladığı yedi bin metrekareyi aşan MOBSAD salonu olarak bilinen Hall 5’te bir marka kimliğiyle yer alıyor.

Kişiye özel-butik üretim de yapan firmalar ev, villa, otel, köşk, saray ve residence tarzı alanlara özel geliştirdikleri proje çözümleri ile inşaat firmalarının da yurt içi ve yurt dışında en güvenilir partner oluyorlar. Bu bağlamda conract furniture kavramının çıtasını yükselten üye firmalar arasında mutfak, banyo, ofis, bebe-genç mobilyası alanında da yetkinlikleri ile öne çıkan pek çok firma özellikle ihracatımıza büyük katkı yapıyor.

Türkiye mobilya sektörünün iki milyar dolarlık ihracatı, ithalatının iki katı yapısı ile ülkemize döviz kazandıran ve dış açık verdirmeyen istihdam dostu bir sektör olduğunu belirten MOBSAD Başkanı Engin Küçük; “Yaklaşık 65 bin firması, 250 bini aşkın çalışanı ile dinamik, hızla gelişen, çevre kirliliğine yol açmayan örnek bir sektör olan mobilyanın en önemli kapılarından biri de bu fuardır. Brüt alanı 8 bin metrekareyi aşan Hall 5 içerisinde önceki yıllarda yakaladığımız başarıları yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Katılımcı 40 üye firması ile İMOB 2013’ü Türk mobilyasının prestij arenası haline taşıyacak derneğimiz fuarın birinci günü akşamı WOW Convention Center’da vereceği 1000 kişilik davetle sektörün önde gelen temsilcilerini buluşturacaktır” dedi. 

Fuara katılan 300’ü aşkın firma ve 1000’den fazla marka, bu yıl 100 bin ziyaretçiyi hedefleyen İMOB 2013 aracılığıyla iş alanlarını genişletiyor. Toplam dokuz salondaki İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya uçsuz bucaksız bir coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma ayrıcalığı taşıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account