İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan Vadistanbul ile Türkiye’nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesine imza atılıyor.

Editör
23.01.2013

 

 Proje ortaklarından Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in yaptığı açıklamalarda, projenin örnek niteliğinde birçok özelliğe sahip olduğu belirtildi.

 Gayrimenkul sektöründe birçok ilke imza atılan Vadistanbul ile Türkiye’nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiriliyor. Ayazağa’da yer alan sanayi alanlarının dönüşüme tabi tutularak, 424 bin metrekarelik alan üzerine konumlandırılan Vadistanbul projesiyle örnek niteliğinde bir yaşam alanı hayata geçiriliyor.

ÇETİNSAYA; “İSTANBUL YENİ BİR YAŞAM MERKEZİNE KAVUŞACAK”

Vadistanbul’un yatırımcılarından Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Evyap’ın Ayazağa’da yer alan fabrikaları şehrin dışına taşınıyor. Bu değerli bölgede de sanayi alanlarını ve fabrika binalarını yıkıp, Maslak’ın devamı niteliğinde bir yaşam merkezini, Vadistanbul’u hayata geçiriyoruz. Bu bölgeyi dönüşüme tabi tutarken proje alanımızın dışında kamuya terk ettiğimiz çevreye de büyük yatırımlar yapıyoruz. Bununla birlikte Vadistanbul’u çevreleyen Belgrad Ormanı’nın da alt kesiminde kalan çorak alanlarını yeşillendirmek üzere bir proje yürütüyoruz. İstanbul’a yeni bir yaşam merkezi olacak Vadistanbul’da yaşam başladığında, Cendere Vadisi olarak bilinen bu bölge İstanbul’un en nezih yaşam alanı olacak” dedi.

KAVURMACI; “TÜM DONATILARIYLA KENDİ İÇİNDE BİR ŞEHİR”

Vadistanbul’un bölgeye büyük değer kazandıracağını belirten Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; “Vadistanbul ile Ayazağa bölgesi yeni bir çehreye kavuşacak. Türkiye’nin en büyük markalı konut projesi olarak belirtilen Vadistanbul’da özel metrodan, temalı alışveriş caddelerine, ofis bloklarına, lüks konutlara kadar çeşitli özellikler yer alacak. Maslak’ın alternatifi olacak Vadistanbul’da, alışveriş merkeziyle, kafelerle, ofislerle hareketli bir alan oluşturulacak. Türkiye’nin en büyük kapalı otoparkını da inşa edeceğimiz Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanı içinde bir şehri andıracak.” dedi.

KELEŞ; “VADİSTANBUL YENİ YATIRIM ARACI OLDU”

Projenin yatırım potansiyelinin altını çizen Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş; “Ayazağa’da inşasına başladığımız Vadistanbul ile İstanbul’a yeni bir yaşam merkezi oluşturuyoruz.

Bu bölgeye yeni bir soluk getirecek Vadistanbul, Türkiye’nin örnek projesi olacaktır. Proje özellikleriyle, konumuyla ayrıcalıklara sahip olan ve böylesine geniş kapsamlı bir projenin tamamlandığında, birçok yatırım aracından fazla kazandıracağını söyleyebiliriz. Aralık ayında lanse ettiğimiz Vadistanbul’un ilk etabında yer alan konutların metrekaresini 5 bin 250 TL’den satışa sunmuştuk. Bu fiyatları 18 ay sonraki teslimimizde görmek imkansız olacak. Yoğun bir taleple satışlarına devam ettiğimiz projede şuan dek 440 konutun satışını tamamladık.” dedi.

2 MİLYAR DOLAR CİRO HEDEFİ

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul’un arsa hariç yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon TL. İlk etabının maliyeti 300 milyon TL olan projeden hedeflenen ciro ise 2 milyar dolar. Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak. Projede 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

Vadistanbul’un 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın mayıs 201’ te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor.

Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarında oluşuyor. Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSU

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor. Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen bir yaşam merkezi olacak. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul’da fiyatlar 394 bin TL’den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,77, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,80 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account