2013’te de “büyümeye devam” kararı aldı

Editör
22.01.2013

 

Gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden Sinpaş GYO, 2012 yılı satış rakamlarını açıkladı. 2012’de toplam 1510 satış gerçekleştiren şirket, toplam 702 milyon TL satış geliri elde etti. Yeni projelerin damga vurduğu 2012’de, Sinpaş GYO’nun Ankara’daki projesi İncek Life’ta 346 konut satışı gerçekleştirirken; şirket iştiraklerinden Eviya Gayrimenkul’ün projesi Ege Boyu’nda 395 konut satışı yapıldı.  

Sinpaş GYO, 2013 yılı içinde satışına başlamayı planladığı Bomonti Time,The First Çankaya, Ankara Büyükesat ve Halkalı projeleri ile 2013 yılında cirosunu %45 artırarak 1 milyar TL satış geliri bekliyor. 

Gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden Sinpaş GYO, 2012 yılına yeni projeleri ile damgasını vururken, önümüzdeki yıla büyük hedeflerle giriş yapmaya hazırlanıyor. Konut projelerini tamamlayıcı nitelikteki ticari ünitelerin kiralama ve satışını da gerçekleştirmeye başlayan şirket, 2013 yılında hayata geçireceği projelerle cirosunu %45 artırmayı hedefliyor. 

2012 yılında Lagün, Bursa Modern, Bosphorus City, Aqua City 2010, İstanbul Sarayları, Itower ve İncek Life ile birlikte şirket iştiraklerinden Eviya Gayrimenkul’ün yürüttüğü Ege Boyu projesi ile toplam 1510 satış gerçekleştiren Sinpaş GYO, en yüksek satış rakamlarına İncek Life ve Ege Boyu projeleri ile ulaşırken, toplam 702 milyon TL satış geliri elde etti. 

“İnsanlar Sinpaş GYO’dan yeni projeler bekliyor”

Şirketin 2012 yılı değerlendirme toplantısında basın mensublarıyla bir araya gelen Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, şirketin bugüne dek gerçekleştirdiği Bosphorus City, İstanbul Sarayları ve Lagün gibi prestijli projelerle öne çıktığını belirterek, “2012 yılındaki satış hedeflerimizi yakalamamızda yeni projelerimiz çok etkili oldu.

Çünkü Sinpaş’ın modern yaşam projeleri bugün ev sahibi olmayı isteyen hemen herkesin hayalini süslüyor. Ankara’daki ilk proje İncek Life ile Ege havasını İstanbul’a taşıyan Ege Boyu projeleri ile yüksek satış grafiği çizen Sinpaş GYO, İncek Life’ta 346 ve Ege Boyu’nda 395 olmak üzere, yalnızca iki projede toplam 741 konutun ön satışını gerçekleştirdi. 2013’te satışa çıkaracağımız yeni projelerle yükseliş grafiğimizi sürdüreceğiz” dedi. 

“Hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz”

Türkiye’nin ilk konsept konut projesi Bosphorus City’de teslimlerin tamamlandığına dikkat çeken Ekinci, “Hayal denen projemiz, 2 bin 800 dairelik Bosphorus City projemizin inşaat sürecini ve teslimlerini bitirdik, yaklaşık 2 bin aile yaşamaya başladı. Bir diğer özel projemiz, dingin ve huzurlu bir yaşamın kapılarını arayan Lagün’de de teslimler tamamlandı. Aqua City 2010'u tamamladık ve 1000’e yakın teslim yaptık. Bursa Modern’in bir etabını daha bitirdik onların teslimlerini yapıyoruz.

Diğer taraftan da Ankara'da yeni projemiz İncek Life'ın satışına ve inşasına başladık. Projenin %60’ı şimdiden satıldı. İştirak şirketimiz Eviya'nın Ege Boyu projesinin de inşaatına başladık ve satışlarına devam ediyoruz. Kısaca hayalleri Sinpaş projelerinde bir bir gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi. 

Satışı devam eden projelerde 676 konut stoğu bulunduğunu ifade eden Ekinci, “Bu konutların inşaatı bitmiş durumda ve satışlarını da tamamladığımızda 345 milyon satış geliri elde edeceğiz. 3000 konutun ise inşaatı devam ediyor. Bu rakamın 1982’sini satmış bulunuyoruz. Bu veriler ışığında bu yıl 1871 konut teslimiyle 570 milyon TL ciro elde etmiş bulunuyoruz” dedi. 

2013’te büyümeye devam

2013’ün Sinpaş GYO açısından hareketli bir yıl olacağını belirten Ekinci, sektörde yaşanan tüm olumsuzluk ve belirsizliklere rağmen büyümeyi sürdüreceklerini ifade etti. Ekinci, “Sinpaş GYO olarak 2013’te de hareketli bir yıl geçireceğiz ve büyümemizi sürdüreceğiz. Sinpaş GYO olarak biz sürdürülebilir başarıyı önemsiyoruz.

Bizi farklı kılan da bu yönümüz. Şirketimizin her yıl bir önceki yıla oranla yüzde 15-20 oranında büyüme hedefi var ve zaten 2010 yılından bu yana, krize rağmen satış adedi ve ciroda hep büyüme kaydettik.

Bu yıl 312.358 m2 alan satışa sunacağız. Geliştirdiğimiz arsalara 6051 konut inşa ederek, konut portföyümüzü 9050 adede yükselteceğiz. 2013 yılında dört yeni projeyi hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz, Sinpaş GYO kalitesini İstanbul şehir merkezine taşıyacağı Bomonti Time, İstanbul Park Halkalı, Ankara’da The First Çankaya ve Gaziosmanpaşa projeleri olacak. Projelerimizle birlikte 2013 yılında ciromuzu % 45 artırarak 1 milyar TL satış geliri hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.  

İstanbul Sarayları 2, 3 ve 4. etapların teslimlerinin devam ettiğini belirten Ekinci, Çırağan etabının 2013 Aralık – 2014 Mart arasında teslim edileceğini, Bursa Modern son etap tesliminin ise Mayıs 2013 sonu itibariyle başlayacağını hatırlattı. 

Dergisi 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account