Schneider Electric’in Manisa Fabrikası ISO 50001 Belgesi aldı

Editör
22.01.2013

 

Schneider Electric’in Manisa Fabrikası, enerji yönetimindeki mevcut ulusal ve yerel standartların üzerine inşa edilmiş en son ve en iyi uygulamaları temsil eden ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertfikası’nı almaya hak kazandı.

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric,ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertifikasıyla Manisa Fabrikası’nın enerji verimliliğini, performansını ve çevre dostu özelliklerini tescillendirmiş oldu.

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, işletmelere entegre bina otomasyon sistemleri sunarken, kendi üretim tesislerini de unutmuyor ve dünya kaynaklarının sürdürülebilirliği için öncülük ediyor. Schneider Electric, kendine ait tüm donanım ve yazılım çözümleriyle deneyim ve metodolojiyi bir araya getirerek geliştirdiği Schneider Energy Action Programı ile 2005 yılından bu yana tesislerinde enerji tüketimini giderek azaltıyor.

Schneider Electric’in bu anlayışı, son olarak, Manisa Fabrikası’nın almaya hak kazandığı ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertifikası ile tescillendi.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, kuruluşlara baz enerji tüketimini anlamayı sağlayacak süreçlerin uygulanmasında yardımcı olurken, aksiyon planlarını oluşturmayı sağlıyor.

Böylece kuruluşların enerji tüketimini azaltmak için hedef belirlemesini ve enerji performans göstergeleri oluşturmasını; enerji performanslarını geliştirmek içinse iyileştirme fırsatlarını belirlemelerini, bunu öncelik vermelerini ve kayıt altına almalarını sağlıyor. Kuruluşlar, bu sertifika sayesinde çevreci, kaynaklarını etkin kullanan bir enerji politikası hedefine ulaşmış oluyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account