Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı da aynı yerde 21-24 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Editör
21.01.2013

 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen ‘‘Beton 2013 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’’ hazır beton, agrega ve inşaat sektörünü Şubat 2013’de İstanbul’da beşinci kez buluşturacak. Kongre, 21-23 Şubat 2013 tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak. 

THBB, 25 yıldır deprem kuşağı üzerinde olan ülkemizde kaliteli ve Avrupa Standartlarına uygun beton üretilmesi için çalışıyor. Kaliteli betonun üretilmesi ve yaygın kullanılmasını sağlamaya yönelik çalışmalarının yanı sıra THBB, 1995 yılında uluslararası ERMCO Avrupa Hazır Beton Kongresi ile 2004, 2008 ve 2011 yıllarında uluslararası Hazır Beton Kongresi’ni düzenlemiştir. THBB, beşinci hazır beton kongresini beton konusunda yeni gelişmeleri ve araştırmaları paylaşmak için 2013 yılında düzenleyecektir. 

Beton 2013 Kongre’si, bugüne kadar yaptığı akademik çalışmalarla, kongre organizasyonlarıyla, kitap ve makaleleriyle hazır beton sektörüne değerli katkılar sunan Prof. Dr. Süheyl Akman onuruna düzenleniyor. 

Kongre beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmeyi, sergilemeyi, desteklemeyi ve nihayetinde paylaşmayı amaçlıyor. Kongre tüm hazır beton üreticilerini resmi kurum, belediye mensupları, mühendisleri, mimarları, kalfaları, öğrencileri, makine ve tüm malzeme tedarikçilerini geniş bir platformda buluşturacak.

Kongre’de belirli konularda çağrılı konuşmalara ve diğer bildiri sunumlarına yer verilecek. 15 maddelik Çağrılı Bildiri Konuları ise şöyle; Kendiliğinden Yerleşen Betonlar, Betonun Durabilitesi, Lif Donatı Çimento Esaslı Kompozitler, Yol ve Havaalanı Betonları, Çimento Esaslı Malzemelerin İç Yapısı, Özel Betonlar, Mineral Katkılar, Kimyasal Katkılar, Yeni Beton Uygulamaları, Betonarme Korozyonu, Sertleşen Beton Özelikleri, Mimari Beton Uygulamaları, Çimento ile İlgili Temel Bilgiler, Betonda Nitelik Denetimi, Antik Beton Tasarımı ve Uygulamaları.

Türkiye Hazır Beton Birliği’nin düzenlediği Beton 2013 Kongresi’ne Ford Trucks ‘Ana Sponsor’ olarak destek veriyor. Kongre’nin Resmi Sponsorları ise BASF Yapı Kimyasalları A.Ş.,Hacıoğulları Beton, Kar Beton, Kavanlar Beton, Kavuklar Beton, Nuh Beton, Sitaş Beton ve Ulucanlar Beton. 

TEKNOLOJİDEKİ SON GELİŞMELER BETON 2013 FUARI’NDA

Türkiye Hazır Beton Birliği ve Kalite Fuarcılık tarafından Kongreye paralel olarak, “Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı” düzenlenecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde 21-24 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Beton 2013 Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nda inşaat, hazır beton, agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilenecek. ERMCO 95, Beton 2004, 2008 ve 2011’in ardından Beton Fuarı’nın beşincisi de sektörlerimizle ilgili herkesin buluştuğu bir platform olacak.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Fuar’a katılımcılar son teknoloji ile ürettikleri ürünlerini ziyaretçilere sunacak. Fuara hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanında beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi beton ve agrega üreticilerine ve inşaat yapımcılarına sunulacak. Fuar, ekonominin lokomotifi olan inşaat ve onun en temel kollarından olan hazır beton ve ilgili sektörlerinden birçok firmayı aynı çatı altında buluşturacak.

Toplam 30.000 m² açık ve kapalı alanda yapılacak olan Fuarı önceki yıllarda olduğu gibi Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu’dan çok sayıda profesyonel katılımcı ziyaret edecek.

Fuar, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından destekleniyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account