Özçelik-İmaj-Tan ortaklığı ile kurulan İTO Yatırım, eski milletvekili lojmanları arazisinde kalan son parselde residence ve alışveriş merkezi inşaatına başladı.

Editör
21.01.2013

 

Ankara - Ankara’nın en önemli prestij projelerine imza atan Özçelik-İmaj-Tan ortaklığı ile kurulan İTO Yatırım, Başkentlilerin hayallerini gerçeğe dönüştürecek bir projenin daha inşaatına başladı.

İTO yatırım, eski milletvekili lojmanları arazisinde kalan son parselde 184 metre yüksekliğinde 48 katlı konut kulesi ile yaklaşık 30 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 5 katlı alışveriş merkezi  yapacak.  Konut kulesinde 2+1’den penthouse’lara kadar değişik büyüklükte 306 residence dairesi yer alacak.

 Mimari tasarımını aralarında Kanyon, Sapphire alışveriş merkezlerinin de bulunduğu birçok ödüllü projenin sahibi Tabanlıoğlu Mimarlık’ın yaptığı konut kulesi ve alışveriş merkezinin, çoğu Ankara’da bir ilk olacak özellikleri ile adı sır gibi saklanıyor.

 İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik yaptığı açıklamada, son rötuşları yapılan projeye ilişkin detayları, yakında basın lansmanıyla kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

İnşaat alanının 1150 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden birinde olduğunu, dolayısıyla üst katlardan konut alanların kenti en tepe noktadan 360 derece görme şansına sahip olacaklarını anlatan Özçelik, “Bir ev hayal edin,  Ankara‘yı 360 derece ayaklarınızın altına sersin, size sanal değil gerçek bir Ankara turu yaşatsın, Bir penceresinden baktığınızda Eymir’in  ve çevresindeki ormanların, diğerinde Elmadağ’ın, hatta Atakule’nin bile ayaklarınızın altında olduğunu, kuşların kanat çırpışlarını yukarıdan izlediğinizi  hayal edin. İşte İTO Yatırım, bu hayali gerçeğe dönüştürecek bir projeye imza atıyor’’ diye konuştu.

Özçelik, ayrıntıları merakla beklenen proje ile ilgili şu bilgileri verdi:‘’Bu kadar yüksek bir bina yaparken tabi ki ilk önceliğimiz güvenlik oldu. Oran’ın zemin yapısının sağlamlığı herkesin bildiği bir konu. Buna rağmen en şiddetli depremlere dayanıklı  malzeme ve yapı teknikleri kullanılacak. Yangınlara karşı da her türlü önlem alınacak. Bu tür emniyet tedbirleri için konunun uzmanları olan danışmanlık firmaları ile çalışıyoruz. İkinci önceliğimiz ise çevreye duyarlılık olacak. Yeşil bina kriterlerine uygun inşaat yapabilmek için Leed sertifikası başvurusunda bulunacağız. Üçüncü önceliğimiz ise kalite olacak.

Her noktada A plus malzeme kullanılacak. Sosyal tesislerle ilgili detay çalışmaları sürüyor. Fiyata gelince, özellikle başlangıçta  bu kaliteye göre oldukça makul bir seviyede tutulacak. Satışların başlamasını bekleyen sabırsız eski müşterilerimiz var. Çok kısa sürede basın lansmanı ile detayları açıklayacağız.’’Özçelik-İmaj-Tan Grubu’nun halen Gimat’ta Hilton Garden İnn ve Marmaris’te 436 odalı, 5 yıldızlı oteller inşa ettiği de bildirildi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account