Ayvaz, GÜNDER’in 20. Yıl Kutlamasında Yerini Aldı

Editör
21.01.2013

 

Enerji tasarrufu alanında fark yaratan ürünlere imza atan Ayvaz, GÜNDER’in 20. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde 19 Aralık tarihinde Ankara’da düzenlediği “Türkiye’de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi” konulu panelde katılımcı ve sponsor olarak yerini aldı. Kısa adı GÜNDER olan Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü’nün Rixos Grand Hotel’de gerçekleştirdiği organizasyona, yerli ve yabancı birçok akademisyen ve firma temsilcisi destek verdi.

 Türkiye’de güneş elektriği ve ısıl uygulamalarının üniversite, sanayi ve kamu katılımında tüm yönleriyle ele alındığı bu özel buluşmada; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Mercan, GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necdet Altuntop, Elektrik Piyasası Dairesi (EPDK) Başkanı Ahmet Ocak ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar da konuşmalarıyla yer aldı.

 Eş zamanlı iki oturum olarak gün boyunca süren panelin sonunda, katılımcılar için akşam yemeği düzenlendi. Yemekte konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ayvaz A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Dedeoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

 Faaliyetin sonunda açıklama yapan Hüseyin Dedeoğlu, gelişmiş ülkelerin alternatif enerji kaynaklarına yönelerek gelecek için önemli bir adım attıklarını belirtirken, GÜNDER’in bu etkinliği ile sektörler arası bir sinerji yarattığının altını çizdi.

Dedeoğlu sözlerine “Biz ihracata önem veren bir şirket olarak dış pazarlardaki dinamikleri uzun yıllardır inceliyoruz. Özellikle AB ülkelerinde güneş enerjisine verilen önem ve desteği analiz ederek yeni ürünler geliştiriyoruz” dedi. Ayvaz yetkilisi sektöre kazandırdıkları ürünlerle ilgili şu açıklamayı yaptı. “Güneş enerjisi sistemlerinin bağlantıları için eksiksiz çözüm sunuyoruz. EZ-Flex ve Nano-Flex adını verdiğimiz izolasyonlu bağlantı hortumlarımız ile, kollektörler ve ısıtma tankı veya kazan arasında bağlantı kurabiliyorsunuz. Boiler-Flex adındaki ürünümüz ile ısıtma tankları veya solar ısı eşanjörleri için çözümler sunuyoruz. Bunların yanı sıra, kollektörler arası hızlı bağlantı sağlayan Pan-Flex adındaki ürünümüz de kullanıcılara birçok avantaj sunuyor.”

  Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account