BASF, dünyanın en inovatif 50 şirketi arasında yer aldı

Yazar:Editor
21.01.2013

 

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, dünyaca ünlü yönetim ve iş stratejisi danışmanlığı firması Boston Consulting Group (BCG) tarafından dünyanın en inovatif 50 şirketinden biri seçildi. BCG’nin yayınladığı "En Yenilikçi Şirketler 2012: Öncü Endüstrilerde En Son Teknoloji" raporunda, ARGE’yi kurum kültürü haline getiren BASF’nin "Kimya yaratıyoruz" stratejisiyle önemli endüstrilere inovatif hizmet sunmaya odaklandığına dikkat çekildi.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF; Apple, Google ve BMW gibi şirketlerle birlikte, dünyaca ünlü yönetim ve iş stratejisi danışmanlığı firması Boston Consulting Group (BCG) tarafından dünyanın en inovatif 50 şirketinden biri seçildi. Yıllık sıralamada ilk 25 içinde yer alan tek kimya şirketi olan BASF,  Endüstriyel Ürünler ve Süreçler sektöründe ikinci sırada yer aldı.

2004 yılından bu yana, yenilikçilik olgusunu yönlendirmeye yardımcı olmak amacıyla, ülkeler ve endüstrilerden meydana gelen geniş bir yelpazede 1.500 'den fazla üst düzey yöneticiyi inceleyen BCG, bu doğrultuda hazırladığı "En Yenilikçi Şirketler 2012: Öncü Endüstrilerde En Son Teknoloji" raporunu 10 Ocak 2013 tarihinde yayınladı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account