Makel Ar-Ge Merkezi Açtı

Editör
17.01.2013

 

Elektrik Malzemeleri sektör lideri Makel, İstanbul Büyükçekmece’de yer alan 45 dönümlük alan üzerinde kurulu üretim tesislerinde Ar-ge merkezini hayata geçirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Makel Ar-Ge merkezi tamamı Türk mühendislerinden oluşan 70 Kişilik uzman ve tasarımcı kadrosu ile pazarın beklentilerini ve müşteri talepleri doğrultusunda katma değeri yüksek yaratıcı ürünler tasarlamak için kurulmuştur.

Makel Yönetim Kurulu Başkanı Sn Necati Çalışkan yaptığı açıklamada; uzun zamandır çalışmalarına devam edilen “Arge Merkezi” projesi bilim, sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

Tüketici beklentilerinin son derece hızlı geliştiği ve farklılaştığı günümüzde artık ürünlerin sadece mekanik fonksiyonelliği değil,  görselliği, teknolojik özellikleri de büyük önem kazanmaktadır.

Bu nedenle geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek, yeni ve akılcı teknolojiler geliştirebilmek, bunları görsellikle desteklemek ve bunları satılabilir ürünlere çevirerek müşteriye beğendirmek çok önem taşımaktadır. İşte bu noktada Araştırma-geliştirme faaliyetlerinin çok daha fazla önem kazandığı günümüzde, bu çalışmaları yapacağımız bir merkezimizin olması bizlere yarınlara daha umutla bakmamıza neden olacaktır.’’ dedi. 

Elektrik ve elektronik sektörüne hizmet veren Makel’in katma değeri yüksek trend tasarımlar taşıyan ve teknolojik ürünlere doğru eğilimin zaman içinde meyvelerini vereceğine inandığını belirten Çalışkan,  “Bilgi birikimini arttırmak Makel’in ana hedefidir. Daha mükemmeli daha kısa sürede piyasaya sunabilmek için Makel cirosunun % 5’ini Ar-ge Merkezine ayırmıştır.” dedi. 

Yeni inovatif tasarımlı ürünleri ile 2012 yılına damgasını vurduğunu belirten Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan,  “Makel 2013 yılında hayata geçirdiği Ar-Ge Merkezi ile tasarımlarını hızla genişletmeye ve geliştirmeye, tüm yeni nesil Makel ürünlerini Makel kullanıcıları ile buluşturmaya devam edecektir. 10 yıl içerisinde ev ve işyeri tipi elektrik bağlantı sistem ve elemanları konusunda Asya-Avrupa-Afrika pazarında ciro bazında ilk 10 firma arasına girmek vizyonu doğrultusunda çalışan Makel, çalışmalarına hız kesmeden teknolojinin her damlasından faydalanarak devam etmektedir.” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account