Dış cephe uygulamalarının lideri Saint-Gobain Weber, İzmir merkez fabrikası bünyesinde açtığı yeni boya ve dış cephe tesisi ile kapasitesini üç katına çıkaracak. Weber’in Türkiye’de 70 milyon Avro’nun üzerinde yatırımı bulunuyor.

Editör
25.07.2011

Dış cephe ve renk uzmanı Saint-Gobain Weber, rakipsiz doku ve her beğeniye hitap eden renk seçenekleri ile dış cephelerinin vazgeçilmez çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

1998 senesinden beri Türkiye’de sürekli yatırım yapan Weber, 2011 yılında da yatırımlarına devam ediyor. Saint-Gobain Weber, yeni boya ve dış cephe tesisiyle Haziran ayından itibaren İzmir’deki fabrikasında hizmet vermeye başladı.

Merkezi İzmir Kemalpaşa olmak üzere, Ankara Polatlı, Gebze Kocaeli ve Antalya ile birlikte sektöre toplam dört fabrikayla hizmet verdiklerini söyleyen Weber Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe, “İş ortaklarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için yatırıma devam ediyoruz.

Haziran ayı itibariyle İzmir’de bulunan merkez fabrikamıza 4 bin 600 metre kapalı alan ilavesiyle kurduğumuz yeni boya ve dış cephe tesisimiz hizmete başladı. Bu modern tesisimizle birlikte yıllık kapasitede 3 kata yakın bir artış sağlayacağız” dedi. 
 
 ‘Türkiye Avrupa’da potansiyeli en yüksek olan ülkelerden biri’

Türkiye’de 70 milyon avronun üzerinde yatırımları bulunduğunu belirten Gökçe,  “Türkiye gerek yeni konut ihtiyacı, gerekse yüksek renovasyon potansiyeliyle oldukça dinamik bir pazar. Hatta Avrupa’da potansiyeli en yüksek ülkelerden biri. Biz de yatırımlarımızı bu dinamizmi öngörerek gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da Türkiye’ye yönelik yatırımlarımız devam edecek”  ifadesini kullandı.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account