Elteş İnşaat ve DAP Yapı bu yıl Kartal'da çılgın bir proje hayata geçirecek. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Yatırım dünyada ses getirecek" dedi.

Editör
17.01.2013

 

Ağaoğlu Şirketler Grubu'na bağlı Eltes İnşaat ve DAP Yapı ortaklığı, İstanbul Kartal'da çılgın bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. Emlak Konut GYO'nun Kartal'daki 64 bin metrekarelik arsa ihalesini geçtiğimiz ay 1 milyar 335 milyon TL'lik teklifle kazanan ortaklar, şirkete yüzde 40 oranında yani 534 milyon TL pay verecek.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Bu, benim devletle yaptığım ilk iş olacak. 1.5 yıldır üzerinde çalıştığımız çılgın projeyi hayata geçireceğiz. 2013'te inşaata ve satışlara başlamayı planlıyoruz. Yatırımın dünyada da ses getirmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Konsept çalışmalarının yüzde 65'inin tamamlandığını söyleyen Yılmaz, şu bilgileri verdi: "Karma bir proje olacak. Şehir içinde şehir oluşturacağız. Hastane, okul, çarşı, marina, konut, otel ve ibadethanesi olacak. Yani tam teşekküllü bir yatırım yapacağız." Yatırıma iddialı başlayacaklarını söyleyen Yılmaz, toplam satış değerinin 1.5-2 milyar TL arasında olmasını bekliyor. 

MİMARİ ESTETİK ÇOK ÖNEMLİ

Yılmaz, Türkiye'nin vitrinini güzelleştirmeyi kendisine misyon edindiğini söyledi. "Ülkemi çok seviyorum, tek gayem ülkeme faydalı olmak" diyen Ziya Yılmaz, "Sektör oyuncuları ve genç mimarlar ortaya güzel şeyler çıktıkça bundan etkileniyorlar. Bunun en büyük örneği de Dragos Royal Tower projemiz oldu. Bu sektörde kırılma noktasıydı. İnsanlar kendi sistemlerini zorlamaya başladılar" dedi.

Bütün projelerinde mimari estetiğe önem verdiğini söyleyen Yılmaz, "Tüm projelerime tablo gözüyle bakıyorum. Onların estetiği benim için çok önemli" diye konuştu.

7-8 YIL SONRA KARTAL MASLAK'I GEÇER

Kartal'da hayata geçirecekleri proje için oldukça iddialı konuşan Yılmaz, "İnsanlar bu projeyi gördüklerinde uzun uzun inceleyecek" dedi. Yatırımın Kartal bölgesini 3-4 basamak yukarı taşıyacağını belirten Yılmaz, şöyle konuştu: "Bölge 7-8 yıl sonra Maslak ve Zincirlikuyu'nun önüne geçecek. Arsanın benzerini dünyada aradım fakat bulamadım. Deniz kenarında olması da burayı emsalsiz kılıyor."

ATILIM YILI OLACAK

DAP Yapı bu yıl ikisi Maltepe'de, 1'i Kağıthane'de olmak üzere 3 projeye başlayacak. 2013'ü atılım yılı ilan ettiklerini söyleyen Yılmaz, "İlk çeyrekte projelerimizi satışa çıkaracağız. 'Bu da olur mu' dedirtecek projeleri hayata geçiriyorum. Bir tablo, film ya da eserden etkilenip onu binaya döküyorum" dedi.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account