İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı Sn. Y. Taner Gültekin’in de katkılarıyla konusunda uzman isimlerin panel ve seminerler vereceği ZOW Essentials’da bu yıl Dror Benshetrit, “Kentsel Dönüşümün İç Mimariye Etkileri ve Ahşabın Mimaride Kullanımı” konulu seminerle yer alacak.

Yazar:Editor
16.01.2013

 

Türkiye dahil dünyanın dört bir yanında birçok mimari projede imzası olan ve ünlü firmaların ürün tasarımlarını gerçekleştiren Dror Benshetrit, ZOW İstanbul Fuarı kapsamında düzenlenen ZOW Essentials’da “Kentsel Dönüşümün İç Mimariye Etkileri ve Ahşabın Mimaride Kullanımı” konulu seminer verecek.

Mimar, İç Mimar ve Tasarımcıların sektörle ilgili en son gelişmeleri takip etmek, yurt içi ve yurt dışı iş bağlantıları kurmak ve uzman isimlerin seminer ve panellerine katılmak için heyecanla bekledikleri ZOW Fuarı 17-20 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da düzenlenecek. Fuar kapsamında ZOW Essentials seminerler dizisinin bu yılki ana konuşmacısı dünyaca ünlü Mimar “Dror Benshetrit”...

“Özgürlük Adası”nın Tasarımcısı

Karadeniz’de 16.5 milyon m2 alanda “Özgürlük Adası” adı altında kurulması düşünülen yapay “HavvAda”nın da tasarımcısı olan Benshetrit, özellikle Türk katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle bekleniyor. Eindhoven Üniversitesi Tasarım Akademisi mezunu New York asıllı mimarın deneyim ve bilgilerinden faydalanmak isteyen öğrenciler de bu yıl fuarın ziyaretçileri arasında.

Kültür ve Ticaret Kurumu’nun En Genç Üyesi

Materyal, teknoloji ve geometride hareketin kökenini açığa çıkarmış ve bu kavramı tasarımlarına yansıtmayı başarmış, en ünlü eseri New York’taki Soho Binası olan ve bir çok ünlü markaya tasarım desteği sağlayan Dror Benshetrit, birçok ürünüyle IF Ürün Tasarım Ödülü gibi dünyada çok değer verilen ödüllerin sahibi de olmuştur.  Dünyanın dört bir köşesinde verdiği dersler ve seminerlerde yüzlerce insanı bir araya getirmiş tasarımcı, yumuşak çizgisiyle ve kullandığı renklerle tasarladığı otel ve cafe'lerden, mutfak ve banyo aksesuvarlarına kadar her ayrıntıda farkını hissettiren Phillipe Starck ve Marcel Wanders gibi üyeleri temsil eden Kültür ve Ticaret kurumunun da en genç üyesi olma ayrıcalığına sahiptir. 

 
 
Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account