Federal Elektrik'te Yüzde 50 Büyüme

Yazar:Editor
16.01.2013

 

Alçak Gerilim otomasyon ve şalt malzemeleri üretiminde Türkiye’nin lider firması Federal Elektrik rekor büyüme elde etti. 4 kıtada 45 ülkeye ihracatıyla bir dünya markası olma yolunda büyümesini sürdürerek, 2012 yılını yüzde 50 ciro artışı ile tamamladı. Kalite ve marka bilinirliği ile iç ve dış pazarlarda büyümesini sürdürdüklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, 2011 yılına göre 2012 yılında yüzde 50 büyüme elde ettiklerini söyledi. 

“Bu artış hem iç hem de dış pazarda aynı büyüme oranında oldu” diyen Nurdoğan şöyle devam etti: “lokomotif şirketimiz olan Federal Elektrik’e yoğunlaşmamız sebebiyle bu artışları gerçekleştirdik. Türkiye’nin büyüme hızının yüzde 3-4 beklentisine karşı Federal Elektrik 2012 yılında yüzde 50 büyüme gerçekleştirmiştir.

Diğer taraftan 10 yıldan beri Arabistan pazarındaki büyümemizi de sürdürüyoruz ve en son tek bir ihaleden aldığımız 16 milyon dolar tutarındaki 600 bin adet otomatik şalter siparişi ile bu pazarda daha güçlü bir konuma ulaştık. Şu ana kadar 45 ülkeye ihracat yapan Federal Elektrik dünya pazarlarındaki büyümesini başarı ile sürdürmektedir.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account