“SOLAIR” sıcak hava paneli, güneş enerjisiyle evinizi ısıtıyor…

Editör
16.01.2013

 

Form Şirketler Grubu içinde yer alan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş’nin çevre dostu ürünü SOLAIR güneşle sıcak hava paneli, doğal enerji kaynağı güneş ile binalarınızı ısıta bilme imkanı sunuyor.

Sahip olduğu çevreci ve mimari açıdan estetik ürünleriyle aydınlatmadan, havalandırmaya bir çok konuda çözümler sunan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş, SOLAIR güneşle sıcak hava paneliyle şimdi de ısınma masraflarınızı düşürerek bütçenize katkıda bulunuyor ve yaşam alanlarınızı doğayla daha uyumlu, sağlıklı mekanlara dönüştürüyor.

SOLAIR nasıl çalışır?

Solair güneşle sıcak hava paneli, kapalı mekanlardaki havayı alıp içindeki kanallardan geçirirken, üzerine vuran güneş sayesinde havayı ısıtır ve bu ısınan havayı tekrar ısıtma amaçlı olarak odaya verir. Bunu yaparken çalışan küçük fan enerjisi de güneşten fotovoltaik panel aracılığıyla elde edilir.

 SOLAIR sıcak hava paneli’nin sağladığı faydalar; Hiçbir elektrik veya fosil yakıt bağlantısı yoktur.Hava çevrimini sağlayan fanlar, güneş pili ile çalışır.Termostat kontrolü bulunur. Güneş ışınlarını emen yüzey sayesinde bedava ısıtma sağlar böylece ısınma maliyetlerinizi düşürür.

Leed ve Breeam puanınızı yükseltir.Çevrecidir, karbon salımını azaltır.Kış aylarında kapalı tutulan yazlıklarda sıfır maliyetle küf oluşumunu önler. Dış havalı bağlantı yapıldığında iç havayı temizler.

SOLAIR güneşle sıcak hava paneli; villalar, tatil köyleri, dağ ve yayla evleri, restorantlar, ofisler, fabrikalar, okullar, spor tesisleri, depolar, kurutma tesisleri, spor tesisleri, düğün salonları, seralar, tavuk çiftlikleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account