Siemens A.Ş. Endüstri Sektörü Liderliğine Ali Rıza Ersoy getirildi

Editör
15.01.2013

 

Siemens A.Ş. Endüstri Sektörü Liderliğine Aralık ayı itibariyle Ali Rıza Ersoy getirildi. Yaklaşık 30 yıllık Siemens geçmişi olan Ersoy, yeni görevinde Türk endüstrisinin verimliliğine yönelik çalışmalar gerçekleştirecek.

Siemens’teki kariyerine 1985 yılında Sağlık Sektörü Satış Mühendisi olarak başlayan Ali Rıza Ersoy, Siemens’in son çeyrek yüzyıldaki faaliyetlerinin önemli bir tanığı. 1985 – 2002 yılları arasında Siemens Sağlık Sektörü’nde Satış ve Pazarlama Müdürlüğü ile Sağlık Sektörü Direktörlüğü görevlerini üstlenen Ersoy, 2002 – 2005 yılları arasında ise Siemens A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı.

2006 yılı başından 2009 Eylül ayına kadar Siemens Business Services A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Siemens içinde Kurumsal Teknoloji Direktörü ve Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü sorumluluğunu da üstlenen Ersoy, Aralık 2012 itibariyle Siemens Endüstri Sektörü Liderliği’ne atandı.

Ali Rıza Ersoy’un direktörlüğünü üstlendiği Siemens Endüstri birimi, sunduğu çevreci ve verimli çözümlerle tüm dünyada sektörün gelişimine yönelik projelere imza atıyor. Kendi içinde Endüstri Otomasyon, Sürücü Teknolojileri ve Müşteri Hizmetleri olmak üzere üç ana bölüm altında faaliyet gösteren Siemens Endüstri Sektörü, hareket kontrol sistemlerinden proses otomasyonuna, endüstriyel haberleşme sistemlerinden satış sonrası servislere kadar pek çok alanda ürün, çözüm ve hizmet sunuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account