Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin gelişimine paralel bir şehircilik anlayışı doğrultusunda marka kentler oluşturma hedefiyle çalıştıklarını ve 14 milyon konutun elden geçirileceğini söyledi.

Yazar:Editor
15.01.2013

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'da katıldığı bir toplantıda, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yaklaşık 14 milyon konutun elden geçirileceğini ve bunların 6.5 milyonunun yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini belirtti.

Bakan Bayraktar, Türkiye'de son 10 yılda konut açığının giderilmesi ve mevcut konut stokunun yenilenmesi kapsamında, ciddi uygulamaların da yapıldığını söyledi ve bu sürede üretilen konut sayısının 5 milyon olduğunu açıkladı.

Bayraktar, "Türkiye'miz büyük bir kalkınma hamlesi içinde. Ülkemizde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak Türkiye'nin gelişimine paralel bir şehircilik anlayışı ile marka kentler oluşturma hedefiyle çalışıyoruz" dedi. 

Bayraktar ayrıca dönüşüm sürecinin, uzun bir süreç olduğunu ve mümkün olduğunca hızlı hareket edilmesi gerektiğini belirterek "Biz de Bakanlık olarak, bu süreçte belediyelerimize ve vatandaşlarımıza; özel kurumlara ve kamu kurumlarına her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account