VİKO 4’üncü Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda

Editör
14.01.2013

 

Enerji verimliliğine büyük önem veren ve bu alanda yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla sektörünün öncüsü olan VİKO, 4’üncü Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı (UEVF)’na katıldı. Fuarda ziyaretçilere en son teknolojilerini ve enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerini tanıtan VİKO’nun, enerji tasarruflu bir yaşam için tasarladığı ve geçtiğimiz yıl pek çok ödül alan Novella S Slider Dimmer serisi büyük ilgi gördü.

Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek için, yeni nesil ürünler ve teknolojiler sunarak Enerjide tasarruf kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla ürünler geliştiren VİKO, enerji verimliliği alanında çok önemli sosyal sorumluluk projeleri de yürütüyor.

32’inci Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen en önemli etkinliklerden biri olan 4’üncü Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (UEVF) 10-11 Ocak 2013 tarihleri arasında, İstanbul Wow Convention Center’de gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Taner YILDIZ’ın da ziyaret ettiği VİKO standında, enerji verimliliğini destekleyen ürünlerin yanı sıra, endüstriyel tesislerindeki örnek enerji verimliliği uygulamaları katılımcılar ile paylaşıldı. VİKO, ayrıca Thea IQ   ev ve bina otomasyon sistemlerinin enerji tasarrufuna sağladığı katkıların aktarıldığı görsel sunumlar fuar katılımcılarının beğenisini topladı.

Ulusal Enerji verimliliği seferberliğinin en önemli süreçlerinden biri olan UEVF, kamu ve özel sektörün en önemli temsilcilerini bir araya getirerek, enerji verimliliğini yine Türkiye’nin gündemine taşıdı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Koordinasyonunda, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan, 32’inci Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı UEVF, enerji verimliliği ekseninde kamu ve özel sektörün en önemli temsilcilerini bir araya getirdi.

Üründe, üretimde, endüstriyel tesislerde ve sosyal sorumluluk projelerinde enerji verimliliği uygulamaları ile enerji tasarrufu bilincinin oluşması  konusunda sektörüne öncülük eden VİKO, fuarın en önemli katılımcılarından biri oldu. Yenilikçi, çevreye duyarlı ve tasarruflu ürünler tasarlamak için  Ar-Ge çalışmalarını sürdüren ve Ar-Ge yatırımları, 2012 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen ‘Ar-Ge Merkezi’ statüsü ile taçlandırılan VİKO, UEVF’nin en çok ilgi toplayan kuruluşlarından birisi oldu.

Fuarda özellikle, VİKO Ar-Ge Merkezi tarafından enerjiyi daha tasarruflu kullanmak isteyenler için geliştirilen ve geçtiğimiz yıl  ‘Design Turkey En İyi Tasarım Ödülü’ ve ‘Arkitera Mimarlık Merkezi RAF Yapı Malzemesi Ödülü’ gibi prestijli yarışmalarda ödüller kazanan ‘Novella S Slider Dimmer’ serisi büyük ilgi gördü. Fuara VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan APAYDIN’ın yanı sıra çok sayıda VİKO Yöneticisi katılım gösterdi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account