CVK Hotels & Resorts, Cumhuriyet’in ilk dönemlerinden itibaren İstanbul’un en görkemli davetlerine ev sahipliği yapan tarihi Park Otel’den aldığı marka değeri ile büyümeye devam ediyor. Yerli ve yabancı misafirlerin en çok tercih ettiği otellerden olan CVK Hotels & Resorts, farklı bakış açıları geliştirerek turizm sektörüne de önemli katkılar sağlıyor

Yazar:Editor
15.09.2022

CVK Hotels & Resorts, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere pek çok devlet adamını ağırlayan, bir zamanlar Osmanlı Hariciye Konağı olarak da kullanılmış olan 120 yıllık tarihi Park Hotel’in misafirperverlik misyonu ile Türkiye’nin luxury hizmet kategorisinde önde gelen markalarından biri. Gümüşsuyu’nun kalbinde bulunan ve Tarihi Yarımada’dan başlayarak İstanbul Boğazının en panoramik manzarasına sahip CVK Park Bosphorus Hotel ise, şehrin en iddialı otelleri arasında yer alıyor.

CVK Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Başkanı Fatih ÇEVİK, Park Otel’in tarihinden aldıkları gücü, sadakatle yeni nesillere aktarmak istediklerini şu şekilde belirtiyor:

“Yepyeni bir vizyonla 2013 yılında hayata geçirdiğimiz CVK Park Bosphorus Hotel’imizin kökleri, bizler için çok değerli Park Hotel tarihine uzanıyor. Globalleşen markaların kökleriyle büyüdüğüne inanıyoruz ve bu amaçla tarihimize sahip çıkmamız gerektiğini biliyoruz. Park Otel’in ve bu sayede CVK Park BosphorusHotel’imizin tarihini korumak için, Park Otel’in geçmişinden günümüze kadar gelen her türlü materyali saygıyla koruduk, her birini unutulmaz hikâyeleriyle bir araya getirerek özel bir belgesel hazırladık. Tarihe şahitlik etmek ve otelimizin üstüne kurulduğu değerleri unutmamak adına önemsediğimiz bu belgesel, hem önemli bir tarihi kaynak,hem de bizden sonraki nesillerin tarih hafızalarına kayıt olması sebebiyle çok önemli bir çalışma oldu.”

CVK Karaköy Hotel Projesi

Galataport projesi içerisinde yer alan CVK Karaköy Hotel yatırımını İstanbul’a kazandırmaya hazırlandıklarını ifade eden ÇEVİK “CVK Hotels & Resorts olarak, CVK Karaköy Hotel yatırımını hayata geçirmek için büyük bir hevesle çalışıyoruz. İstanbul’un en gözde turistik ilçelerinden biri olan ve bu kez İstanbul tarihine tanıklık eden Karaköy lokasyonunda yer alacak olan CVK Karaköy Hotel için yatırım planlamamızı tamamladık. 220 odalı olarak faaliyet göstermesini planladığımızCVK Karaköy Hotel’i, 2023 yılının son çeyreğinde hizmete açmış olmayı hedefliyoruz.” dedi.

2024 Yılında Yepyeni Bir Açılım: CVK Akademi

Turizm sektörünün güncel durumu ve geleceği ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan ÇEVİK, çok yenilikçi bir projeyi de hayata geçirmek üzere olduklarını ifade ediyor:

“Özellikle pandemi süreci, çalışma hayatında bazı dinamikleri değiştirdi; ekonomik faktörler de kuşkusuz bu değişimi hızlandırdı. Nitelikli, bağlılık duygusu yüksek, öğrenmeye hevesli, inisiyatif almaya istekli ve aldığı yetkileri doğru şekilde kullanmayı bilen çalışan sayısının her geçen gün azaldığını görüyoruz. Dolayısıyla çalışma trendlerinin farklı bir yöne doğru ivmelendiğini söylemek mümkün. Bu ivmeyi CVK Hotels & Resorts olarak hem kendimiz hem de turizm sektörü için faydalı bir yere yöneltmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. CVK Hotels & Resorts markamız altında, CVK Akademi ismi ile, bir iş gücü yetiştirme projesi oluşturduk. 2024 yılında tam olarak hayata geçmesini planladığımız bu proje ile, turizm sektöründe birçok alanda farklı kalifikasyonlarda personeller yetiştirmek hedefindeyiz. Ön bürodan, mutfağa, servisten, teknik ekiplere kadar, turizm sektörünün farklı alanlarında ve farklı kademelerinde görev alabilecek yeterlilikte CVK Akademi mezunları vermek, sektörde lider pozisyonlarda rol alacak çalışanlar yetiştirmek için hevesliyiz.”

CVK Hotels & Resorts: Dünya Çapında Bir Yaşam Merkezi

CVK Hotels & Resorts, merkezi konumu, farklı niteliklerdeki konaklama seçenekleri, kişiselleştirilmiş hizmet sunumu, yenilikçi ve öncü otelcilik anlayışı ilehem yerli hem yabancı turistlerin en çok tercih ettiği markalardan biri olarak ön plana çıkıyor.Yönetim Kurulu Başkanı Fatih ÇEVİK, CVK Hotels & Resorts’un vizyonunu ve misyonunu şu cümlelerle özetliyor: “Yerli ve yabancı misafirlerin en sık tercih ettiği otellerin başında yer alıyoruz. Hizmet verdiği her yerde ve her konseptte dünya çapında bir yaşam merkezi olma ilkemizin, tercih edilmemizde çok büyük bir rol oynadığını biliyoruz. Misafirlerimize, şehrin merkezinde ancak şehrin karmaşasından uzak, keyifli ve huzurlu bir konaklama imkânı sağlıyoruz. Global bir marka olarak sürdürülebilir yaşam odaklı, yenilikçi ve lüks hizmet anlayışını benimsiyoruz. CVK Hotels & Resorts ailesi olarak, ev konforunda konaklama imkanı, herkese hitap edebilecek konseptlerde cafe, lounge ve restaurantlar, SPA ve fitness seçenekleri, ihtiyaca özgülenebilen misafir hizmetleri gibi birbirinden farklı hizmetlerimizle misafirlerimizin rüyalarınıngerçekolduğu bir yaşam merkezi oluşturmanın gururunu taşıyoruz.” dedi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account