Ağustos 2013'te faaliyete geçmesi planlanan Zorlu AVM, yatırımcı akınına uğradı. 180 mağazaya 2 bin 800'ün üzerinde müracaat yapıldı.

Editör
14.01.2013

 

 60 bin metrekarelik alanda 40 kafe ve restoran, 12 sinema salonu ve 128 mağazanın bulunacağı AVM'de birçok ünlü marka sıraya girdi. 

BİR YILLIK KİRA PEŞİN 

Metrekaresi 250 euro olan Zorlu AVM'de üç aylık kira depozito olarak istenirken, bir yıllık kira bedelinin de peşin ödenmesi talep ediliyor. Sadece birer tane bulunan döviz bürosu, eczane ve balıkçı için 320 kişinin müracaat ettiği belirtildi.

Bazı ünlü marka sahiplerinin, Zorlu Center'in sahibi Ahmet Nazif Zorlu'ya ulaşmak için hatırı sayılır kişileri araya soktuğu ifade edilirken, Zorlu'nun talepleri nazik bir dille geri çevirdiği belirtiliyor. Yaklaşık 8 aydır Zorlu AVM'den dükkân kiralamak için başvuru yapanlarla ünlü kiralama şirketi JLL'nin sahibi Avi Alkaş ilgileniyor. Alkaş'ın da kiralama için müracaat edenlere önceliğin ünlü ve spekülasyona bulaşmamış firmalarda olduğunu söylediği öğrenildi. 

ÖNCE DİLEKÇE ALINIYOR

Uluslararası çekim merkezi olması beklenen AVM'yle ilgili yurtdışında da tanıtımlar yapıldı. Şirketler önce bir dilekçeyle kiralama için başvuruyor. Ardından, kiralama yapan şirketin yetkililerine yapacakları işle ilgili birifing veriyorlar. 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account