Günümüzün değişen güvenlik teknolojisi bu alandaki ihtiyaçlarını da yeniden belirliyor. Araç geçiş sistemlerindeki ürünlerde artık standart ürünler yerine mimari tasarımlara uygun ürünler tercih ediliyor. Mimarların, tasarımcıların ve proje sahiplerinin istek ve beklentileri doğrultusunda kişiselleştirilebilen tasarım bariyerler, binaların renklerine, konumlarına ve alanların yapılarına göre özel olarak hazırlanıyor

Yazar:Editor
09.08.2022

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ve bariyer ürünleri sunan Arma Kontrol, sektörün kişiselleştirilebilir konsept ürün ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor. Mimarların, proje firmalarının, mühendislerin, bina içi veya dışında bulunanların istek ve beklentileri doğrultusunda; renklerinden görüntülerine ve tasarımlarına kadar birçok kriterin kişiye ya da projeye özel değiştirilebildiği bariyerler, sektörde trendlerin belirleyicisi oluyor.

Araç geçiş sistemlerindeki ürünlerde artık standart ürünler yerine mimari tasarımlara uygun ürünler tercih ediliyor. Tasarım bariyerler, alanları daha güvenli hale getirirken aynı anda kullanıldığı alanların kombinasyonu ve yapısıyla da bir bütün oluyor. Alışveriş merkezlerinden eğitim-öğretim alanlarına, kamu ve özel alanlardan havalimanları ve sitelere kadar onlarca farklı alanda yüzlerce farklı tasarıma fırsat veren tasarım bariyerler, güvenlikten ödün vermeden alanlarla uyumlu ürünler kullanılmasının da önünü açıyor.

Tasarım Bariyerler Farklı Alternatifler Sunuyor

Ürünün çapı, uzunluğu ve et kalınlığı gibi birçok farklı alternatif de sunan tasarım bariyerler, güneş ışığı panelleri, trafik ışığı sistemleri, sensörler, ledler ve ses sistemleri gibi aksesuarlarla donatılarak güvenliğin daha teknolojik bir şekilde sağlanmasına da yardımcı oluyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account