Kapılarını 2021 yılının Ağustos ayında açan dünyanın en prestijli otel zinciri markalarından Marriott Hotels’in İzmir’deki ilk oteli İzmir Marriott, birinci yılını başarılarla kutluyor

Editör
08.08.2022

Yakın zamanda düzenlenen EMEA bölgesi Franchise Konferansı’nda, “Marriott Premium Markaları 2021 Açılış Oteli” ödülüne layık görülen İzmir Marriott, doluluk oranlarında bölge liderliğine oynarken, İzmir ve çevresinde en fazla yabancı misafire ev sahipliği yapan otel oldu.

Türkiye’deki tüm Marriott otelleri içinde Ege Bölgesi’ne açılan ilk Marriott oteli olan İzmir Marriott, Ağustos ayında birinci yıl dönümünü kutluyor. Açıldığı günden bu yana bölge turizminin gelişimine önemli katkı sağlamayı başaran otel, geçen yıl açılan tüm Premium Marriott otelleri içinde “Marriott Premium Markaları 2021 Açılış Oteli” ödülüne de layık görüldü.

İzmir Marriott’ın açılışından bu yana geçirdiği bir yıllık süreyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İzmir Marriott Genel Müdürü Sercan Korkusuz “Almış olduğumuz “Winner of the Marriott Premium Brands Hotel Opening 2021” ödülü ile çok güzel bir ivme yakaladık. Otelimiz, son gelen sonuçlara göre tüm EMEA bölgesinde misafir memnuniyetini belirleyen tüm kategorilerde ilk 5’in içerisinde yer alıyor. Her biri alanında oldukça deneyimli personelimiz sayesinde kısa sürede, İzmir’de her alanda konuşulan bir otel olmayı başardık. Finansal rakamlar açısından baktığımızda hem oda fiyatları hem de doluluk anlamında açılışımızdan bu yana bölgeye liderlik ettiğimizi söyleyebiliriz.  Tüm bunların yanı sıra misafir memnuniyeti anlamında da rakiplerimizden açık ara önde yer alıyoruz; otelimiz Tripadvisor’da şehir birinciliğini uzun süredir elinde tutuyor; bırakmaya da hiç niyetimiz yok.” dedi.

“Aktif Bir Şekilde İzmir’in Bilinirliğini Arttırmak İçin Çalışıyoruz”

Aktif bir şekilde İzmir’in bilinirliğini arttırmak için çalıştıklarını dile getiren Korkusuz, “Katıldığımız tüm yurt içi ve yurt dışı fuar ve organizasyonlarında İzmir ve çevresini tanıtarak hem mevcut pazarların bölgedeki potansiyelini arttırıyor hem de yeni pazarların şehrimize gelmesine öncülük ediyoruz. Marriott International Hotels’den aldığımız marka gücümüzle, bölgede en fazla yabancı misafire ev sahipliği yapan otel olduk ve bu oran gün geçtikçe katlanarak artıyor. İzmir’deki turizmi 12 ay desteklemek için dış pazarlara olan odağımızı arttırarak devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi.

İzmir’in kalbi Alsancak’ta, iş ve lüks alışveriş merkezlerine çok yakın bir konumda bulunan İzmir Marriott, günümüz modern gezginlerinin ihtiyaçlarına hitap eden birinci sınıf bir deneyim sunuyor ve şehrin içinde resort konseptiyle konuklarını ağırlıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account