AYD “AVM Ziyaretçisi Büyüteç Altında’’ başlığıyla 2012 yılında AVM’leri ziyaret eden tüketicilerin görüşlerini, tercihlerini, duygularını Organize Perakende Sektörü’ne rehber olması amacıyla araştırıp dördüncü kez kitap haline getirdi.

Editör
11.01.2013

 

 AYD – GfK Türkiye işbirliğiyle,     GfK Türkiye’nin araştırma sponsorluğuyla Türkiye genelinde yapılan “AVM ZİYARETÇİSİ BÜYÜTEÇ ALTINDA IV” araştırması sonuçları 10 Ocak 2013 Perşembe günü AYD tarafından Conrad Otel’de düzenlenen “ALGI KONFERANSI”nda detaylı olarak açıklandı. Konferans, AYD üyeleri, perakende sektörü temsilcileri, danışmanları, tedarikçileri, diğer ilgililer ve medya temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

AYD ALGI KONFERANSI IV, AYD Başkanı Hakan Kodal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Konferansın ilk konuşmacısı özel olarak davet edilen ‘Tüketicinin Erkan Abisi’ Erkan Çelebi oldu. Daha sonra araştırma sponsoru GfK Türkiye’nin Genel Müdürü Fulya Durmuş’un konuşmasının ardından İş Geliştirme Yöneticisi Hakan Döngel ve Kalitatif Araştırmalar Proje Yöneticisi Yeşim Yaşa’nın sunumlarıyla sürdü.

Araştırma, Konferansın araştırma sponsoru GfK Türkiye uzmanlarınca detaylarıyla tüm katılımcılara sunuldu ve yorumlandı. kalitatif ve kantitatif tekniklerden birlikte faydalanılarak yapılan araştırma için kantitatif araştırma kapsamında Türkiye genelinde 20 ilde, 1.565 kişiyle yüz yüze görüşülmüş ve “GfK Shopper Matrix” modeli kullanılmıştır. Kalitatif aşamada ise “GfK Sociolog.dx” modeli kullanılarak değişik segmentlerdeki alışverişçi iç görüleri online platformda irdelenmiştir. 

Konferans GfK CEE-META (Orta ve Doğu Avrupa & Ortadoğu – Türkiye – Afrika) Bölgesel Takım Lideri / INCOMA GfK Genel Müdürü Tomas Drtina’nın ‘Yeni Nesil Alışverişçilerin Perakendeciler Ve AVM’ler Üzerindeki Etkileri’ konulu konuşmasıyla sona erdi.

AYD’nin Konferans sonrası “2013’e Merhaba” kokteyliyle davet sona erdi.

 

Kaynak : İnşaat&Yatırım

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account