ürkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde, 40 yıl süreyle “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek

Yazar:Editor
07.07.2022

Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde, 40 yıl süreyle “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek.

2021 Kasım’da işletmesi 40 yıllığına Koç Holding iştiraki şirketlerden Tek-Art verilen ancak 2022 Ocak’ta Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edilen Kalamış Yat Limanı’nda yeniden ihaleye çıkılıyor.

Son teklif verme tarihinin 27 Eylül 2022 olarak açıklandığı ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık usulü” ile gerçekleştirilecek ve pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

Gerçek ve tüzel kişiler ile Ortak Girişim Gruplarının katılabileceği ihale daha önce 2021’in kasım ayında yapılmış ve 2.5 milyar TL bedelle işletmesi 40 yıl süreyle Tek-Art’a verilmişti.

Ancak 2022 Ocak’ta Koç Holding’ten Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesinin Cumhurbaşkanı kararı ile iptal edildiğini duyurulmuştu.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account