Sarpaş Danışmanlık kurucusu Berke Sarpaş, BizDevAllStars danışmanlık hizmetleriyle markaların büyümelerini oldukça zorlu geçen pandemi döneminde bile 3 katına çıkardıklarını ve hizmet verdikleri markaları sağlam adımlarla büyüttüklerini açıkladı

Editör
28.06.2022

BizDevAllStars,her biri sektöründe oldukça başarılı, deneyimli, alanında uzman bir ekipten oluşuyor. Bir markanın ihtiyaç duyabileceği her konuda markaya yol gösterip yenilikçi fikirleri pek çok farklı mecrada hayata geçiriyor.

Sarpaş Danışmanlık Anonim Şirketi’nin tescilli markası olan ve 2014 yılında kurulan BizDevAllStars’ın kurucusu Berke Sarpaş, “İşimiz, markaları büyütmek. Büyürken de her adımda destek vermek, yol göstermek, bazen sıfırdan güçlü bir marka inşa etmek, bazen de güçlü markaları yarınlara hazırlamak.” dedi.

Şirketin Cirosunu Yüzde 300 Artırdık

Sarpaş, “Çalıştığımız şirketlerde çok önemli bir başarı elde ettik. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizden Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin şirket cirosunu Şubat-Aralık 2021 dönemi içerisinde 3 katına çıkardık. Yüzde 300'lük bir artış sağladık. Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ ile toplamda 1,5 yıldır çalışıyoruz. Şirketin operasyonundan pazarlamasına kadar çok sayıda birimi uzmanlarımızca özenle ele alındı. “Nasıl başardık” sorusunun karşılığı ise; şirketi her açıdan analiz etmek ve markayla bir arada işe, işin uzmanlarıyla birlikte yön vermek. Hiçbir büyüme tek bir nedenden olmuyor. Marka, hem cirosal, hem müşteri memnuniyeti, hem de imaj bakımından büyük katkılar aldı. Şirket yapılanmalarına holistik bakmak lazım. Benzersiz değer teklifi, bunu düzgün pazarlayabilmek, ürünü düzgün sevk edilebilmek, iş akışlarında finansı düzgün yönetebilmek en önemli kriterler arasında yer alıyor.” dedi.

İş Geliştirme Sürecini Çok Yönlü Biçimde Ele Aldık

Yeşil Vadi Arsa Ofisi yetkilisi Aslı Orhan Demiral: “Sürecin başlangıcında markamıza özel bir ihtiyaç analizi çalışması yürütülerek büyümeye ilişkin ihtiyaçlar analiz edildi. Ardından marka tarafında web sitesi içerikleri yenilendi, slogan ve manifesto yazıldı ve sosyal medya yönetimi ele alındı. Markamızın dijital reklam kampanyaları kuruldu ve etkin şekilde yönetildi. Bir yandan da markanın operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi maksadıyla iş süreçlerimize otomasyon altyapısı kazandırıldı. Düzenli pazar araştırmaları ile piyasanın nabzını tuttuk ve düzenli reklam kampanyaları ile şirketin sunduğu benzersiz değer teklifini müşterilere doğru şekilde izah ettik. Tüm süreçlerde markamıza 10 ayrı uzman isim hizmet veriyor ve her adımda bizlerle istişare ediliyor.” Dedi.

“Hollywood Modeli” Bir Yaklaşımla Hizmet Sunuyoruz

Bir işe 360derece bakabilmenin başarının anahtarı olduğunu da vurgulayan Sarpaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni projelere adım atmak ya da marka değerini yükseltmek isteyen şirketlere “Hollywood Modeli” bir yaklaşımla hizmet sunuyoruz. Bu iş modelinde tıpkı bir film çekim ekibi düzeninde prodüksiyon hazırlığı için özel bir ekip oluşturuluyor. Proje tamamlanana dek bu ekip birlikte hareket ediyor. Yeni proje geldiğinde projenin özüne uygun olarak, yeni bir ekip kuruluyor ve süreç böylece devam ediyor.

Her Bir Konuya Ayrı Bir Alan Uzmanı Atanıyor

Bu sistemin müşterilerine en büyük katkısı, markaların ihtiyaçlarına uygun alanlardaki uzmanlar için sadece gerektiği süre boyunca proje bazında ücret ödenmesi ve işi biten uzmanın ekipten ayrılma esnekliğinin bulunması. Ayrıca tüm uzmanlar söz konusu proje özelinde tek bir merkezden yönetildikleri için de markaların taleplerini her bir uzmana ayrı ayrı aktarmak için zaman harcamasına da gerek kalmıyor.

Büyüme Hedeflerini 12’den Vuruyoruz

BizDevAllStars, her bir konuya ayrı bir alan uzmanı atayarak işi en ince detayına kadar planlıyor ve sonrasında da tek bir merkezden çalışmaları yöneterek ilgili markayı büyütüyor. Çağ kuantum çağı. İş süreçlerine nano düzeyde etki edebildiğimiz sürece fark yaratıyoruz. Bu çağ kabalıkları, genellemeleri kaldırmıyor. Şirketleri hedeflerine ulaştırmak için önce markayı analiz ediyor, ihtiyaçlarını anlıyor, pazarı yorumluyor ve stratejik bir yol haritası çıkarıyoruz. Ayrıca en kısa ve en etkin yolu seçerek şirkete zaman kazandırıyoruz. Büyüme hedeflerine tam 12’den vuracak nokta atışını yaptırıyor ve başarıya ulaşıyoruz. Çevik bir sistemle fikirleri kısa zamanda etkili bir şekilde hayata geçiriyoruz.” dedi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account