Yapı teknolojileri alanının lider markalarından REHAU, artık hava temizleme cihazlarıyla da tüketicilerle buluşuyor

Editör
27.06.2022

REHAU’nun ürün gamına kattığı yepyeni ürünler, gün içinde kapalı ortamda oluşan kirli havayı temizleyerek, daha kaliteli bir ortamda yaşanmasını sağlıyor. REHAU Smart Fresh, REHAU Aureola, REHAU Tindra, REHAU Pelori modelleri; evde, ofiste, hastanelerde, okullarda ve aracınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tasarım ve teknikle oluşturuldu.

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın istatistiklerine göre; iç mekânlardaki hava kirliliği seviyesi, en kötü özellikteki dış havadan dahi 2 ila 5 kat daha fazla olabiliyor. Hatta uygunsuz koşullardaki bazı evler, en kötü özellikteki dış havadan 55 kat daha kirli bir havaya sahip.

Bilinen tüm iç hava temizleme yöntemlerinden farklı olan ve uzun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen, REHAU Smart Fresh, REHAU Aureola, REHAU Tindra, REHAU Pelori modelleri; evde, ofiste, aracınızda havayı temizleyerek, nem seviyesini ayarlıyor. Gün içerisinde kapalı ortamda oluşan kirli havayı temizlerken kullanıcılarına daha sağlıklı ve kaliteli bir ortam sunuyor.

Bu özel cihazlar, dışarıdaki havayı temizleyerek içeriye getiriyor. Ev, ofis, hastane, okul gibi mekanlarda kullanılabilen REHAU Fresh Serisi, iç ve dış hava kalite sensörleri ile sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonoksit ve partikül miktarını analiz edebiliyor. Koku ünitesi ile mekanların havasını tazeleyebilme özelliğine sahip olan REHAU Fresh Serisi, ön ısıtma özelliği ile de soğuk havalarda dışarıdan mahale aldığı temiz havayı ısıtarak enerji tasarrufu da sağlıyor.

REHAU Smart Fresh; kapalı mekanların havasındaki kirleticileri yok ederken, nem seviyesini otomatik ayarlayarak iyi bir nefes imkanı sunuyor.

REHAU Smart Fresh Tüm Akıllı Telefonlarla Uyumlu

Hava kalitesini 24 saat analiz ederek artıran bir sistem hayal edilerek tasarlanan REHAU Smart Fresh, akıllı telefonlara uyumlu aplikasyonu sayesinde cihazların kontrolünü uzaktan yönetme imkanı tanıyor. Özel tasarlanan hassas sensörleri sayesinde tüm bu kirleticileri ortadan kaldırıyor, mahal içinde iyi bir nefes ve kaliteli bir uyku deneyimi sağlıyor. Ayrıca zehirli gaz sensörleri ve duman dedektörü ile mekanları sürekli izliyor. Gaz kaçağı gibi tehlikeli durumlarda hemen sesli alarm veren cihaz, bulunduğu mekânın havasını otomatik olarak en yüksek verimde temizlemeye başlıyor. Rehau Smart Ventilation App ise aynı anda tanımlı kullanıcıları bilgilendiriyor.

AUREOLA ile içiniz hep rahat!

Portatif, taşınabilir yapısı ile günlük hayatta daha kullanışlı bir tasarıma sahip AUREOLA ise hassas hava kalite sensörleri sayesinde yaşadığınız iç mekândaki sıcaklık, nem, karbondioksit, temizlik maddelerinden çıkan kimyasallar ve toz değerlerini ölçüyor. AUREOLA şarj edilebilir pil özelliği ile istediğiniz yere sizinle birlikte gelebiliyor.

REHAU Tindra ise mini hava temizleyici olmasıyla birlikte güçlü fan ayarı ile kapalı alanlarda bakteri ve virüsleri yok ederek etkili dezenfeksiyon sağlıyor.  Ayrıca klima kullanımının araç içinde neden olduğu kirli havayı da temizliyor.

İyonizer dezenfektan özelliği ile REHAU Pelori de, günün her anında yaşam alanlarının havasını temizliyor ve tüm kirleticileri ortamdan uzaklaştırıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account